Akademicki Klub Morski w Gdańsku zaprasza na trzecią odsłonę zlotu jachtów „Dacron 70″, która odbędzie się 12 i 13 sierpnia.

W tym roku pragniemy uczcić Rok Wisły i z tego powodu rozegrane zostaną w sobotę Regaty „Trzech Ujść Wisły”, w trakcie których będziemy się ścigać na długiej trasie pomiędzy przekopem a ujściem Wisły Martwej. Niedzielne wyścigi to krótkie, ciasne i widowiskowe biegi po rozlewisku Wisły Śmiałej.

Jest to otwarta impreza żeglarska przede wszystkim dla załóg jachtów, dumnych za swoich jednostek. Pierwsza edycja tego święta była zlotem jachtów dwóch sprawdzonych konstrukcji, polskiego Nefryta i szwedzkiej Albin Vegi.

Pod naporem pytań sugestii, próśb i gróźb postanowiliśmy otworzyć się dla wszystkich. „Dacron 70 – 2016” był zlotem dla wszystkich jachtów produkowanych w latach 70-tych ubiegłego stulecia. Przybyła do nas flota Nefrytów i Albin Veg. Odwiedziło nas kilka znanych osobistości ze świata żeglarskiego.

Zapewniamy o kontynuacji naszej wspaniałej, klubowej atmosfery rodzinnej, z której będzie można korzystać do woli w czasie naszego święta.

Zapraszamy każdą załogę, która ma chęć pochwalić się swoim jachtem, wziąć udział w regatach, podzielić się ich historią. Morskie opowieści przy szantach i ognisku.

Orientacyjny plan imprezy

12.08.2017
  • 0900 otwarcie zlotu i odprawa sterników
  • 1000 start regat
  • 1600 grill obiadowy
  • 1930 Szanty w wykonaniu Kamila Badziocha, ile starczy sił
13.08.2017
  • 0900 odprawa sterników
  • 1000 start regat
  • 1600 ogłoszenie wyników, rozdanie nagród i ceremonia zakończenia

Zapoznaj się z Zawiadomieniem o Regatach

Tak było na poprzednich zlotach

2016
2015
Previous

Przedsiębiorstwo Usług Portowych REZERWA – świetne wyniki za pierwsze półrocze 2017 i nowe inwestycje

Next

25 lat temu w Gdyni

Zobacz również