Najlepsze pomorskie firmy zostały nagrodzone podczas uroczystej Gali Evening zorganizowanej przez Pracodawców Pomorza. Nagrody specjalne – „Złote Oxery”,  zdobyli w tym roku Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki, założyciele Stoczni Crist. Zostały przyznane za konsekwencję i determinację w budowaniu własnej firmy na przestrzeni ostatnich 27 lat.

Oxer to wyjątkowo trudna, podwójna przeszkoda w skokach jeździeckich, dlatego „Złoty Okser” to nagroda przyznawana wyjątkowym przedsiębiorcom. Jest dedykowana biznesmenom, którzy budując od podstaw swoją firmę, kierowali się wizją rozwojową i konsekwencją w realizacji przyjętych celów strategicznych. W tym roku ta prestiżowa nagroda przypadła twórcom sukcesu Stoczni Crist – Ireneuszowi Ćwirko i Krzysztofowi Kulczyckiemu.

Dzisiejsza nagroda tylko potwierdza, że ciężka praca i konsekwencja w budowie własnej firmy jest podstawą dla jej ostatecznego sukcesu. Crist jest świetnym przykładem marzenia o prężnej, innowacyjnej, polskiej firmie w branży stoczniowej, które stało się rzeczywistością – przekonuje Krzysztof Kulczycki, Crist S.A.

Jakość świadczonych usług oraz potencjał produkcyjny CRIST znajduje coraz większe uznanie u armatorów, czego doskonałym dowodem są kolejne kontrakty wypełniające portfel zamówień do końca 2017 roku. Stocznia koncentruje swój rozwój wokół budowy specjalistycznych statków i konstrukcji dla przemysłu morskiego.

Aktualnie jesteśmy o krok od przekazania nowoczesnego hybrydowego promu typu „double ended ferry“ do fińskiego armatora Finferries. Wygraliśmy również kontrakt na budowę kompletnie wyposażonego RoPax‘a dla Vegagerðin – Islandzkiego Urządu Transportu Drogowego. Stale stawiamy na budowę statków innowacyjnych, czego najlepszym przykładem jest specjalistyczny dok pływający NB 56 – który pomoże w budowie nowoczesnego osiedla apartamentów w Księstwie Monako – mówi Ireneusz Ćwirko, Crist S.A., o obecnych projektach realizowanych w gdyńskiej stoczni.

Ireneusz Ćwirko i Krzysztof Kulczycki to autorzy sukcesu Stoczni Crist SA, którą założyli wspólnie w 1990 roku. W trakcie dwudziestosiedmioletniej działalności CRIST osiągnął pozycję jednego z czołowych producentów wyspecjalizowanego sprzętu stoczniowego w segmentach urządzeń hydrotechnicznych oraz jednostek pływających dla największych światowych odbiorców.

Tomasz Wrzask – PR & Marketing Manager (materiały prasowe CRIST S.A.)

Previous

Fryzyjski kof i inne wraki w Wirtualnym Skansenie Wraków

Next

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. wspiera rozwój nowoczesnych technologii dla transportu intermodalnego

Zobacz również