Spotkanie Polskiego Związku Zarządców Statków odbyło się 11 października 2018 r. Głównym celem spotkania (“Dynamic Relationship between shipowner and shipmanager – Polish&International Perspective”) była dyskusja porównawcza na temat różnic pomiędzy polskim a międzynarodowym podejściem do zagadnienia zmieniających się relacji pomiędzy właścicielem statku a zarządzającym statkiem.

Spotkanie prowadził Sekretarz PZZS Radosław Stefaniak

Na samym początku wystąpili prezes Związku – Ireneusz Kuligowski oraz kpt. ż. w. Tadeusz Hatalski (Narodowa Rada Rozwoju przy Prezydencie RP) przedstawiając informacje na temat projektu ustawy przygotowanej przez zespół roboczy – o zmianie niektórych ustaw mających na celu ułatwienie rejestracji pod polską banderą.

Podstawowe założenia ubezpieczenia społecznego i podatków zostało również przedstawione w filmie „Przywrócić Polską Banderę” zaprezentowanym przez TVP3 oraz Portal Morski (kliknij tutaj aby obejrzeć).

Następnie Kuba Szymański (sekretarz generalny Inter Manager) wskazał na podstawowe różnice w pojmowaniu roli ship managera oraz właściciela statku w Polsce i na Zachodzie oraz doświadczenie z wielokulturowymi załogami, które są normą w żegludze światowej.

Następnie, nowi Członkowie Wspierający PZZS – Zbigniew Foltyński i Radosław Marciniak z STBU Brokerzy Ubezpieczeniowi sp. z o.o. przedstawili rozwiązania w zakresie ubezpieczeń morskich.

Ostatnią prezentację wieczoru wygłosił Wojciech Legieć z Exerters Training Center, przedstawiając najnowsze techniki szkolenia z systemu ECDIS. Spotkanie zakończyło się tradycyjną wspólną kolacją i networkingiem. Kolejny IPM zaplanowany jest na styczeń/luty 2019 r.

Tekst: Radosław Stefaniak

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Łapiemy wiatr w żagle i nabieramy tempa - strategiczna inwestycja Portu Gdynia wchodzi w fazę realizacji

Next

70-lecie wodowania ss "Sołdek"

Zobacz również