Pierwszy kwartał 2018 roku kończy się dla Portu nie tylko historycznym rekordem przeładunków, ale także nagrodą za wyniki finansowe.
„Orły Wprost” to jedna z najbardziej prestiżowych nagród w świecie biznesu. Otrzymują ją przedsiębiorstwa, które odznaczają się stabilnymi i rosnącymi wskaźnikami finansowymi. Wśród najlepiej rozwijających się pod tym kątem firm na Pomorzu znalazł się także Zarząd Morskiego Portu Gdańsk.

Otrzymanie tej nagrody to ogromny zaszczyt. Po pierwsze dlatego, że „Orły Wprost” to wyróżnienie prestiżowe, co do rangi którego żaden z przedsiębiorców nie ma najmniejszych wątpliwości. Po drugie dlatego, że odbieram ją w imieniu setek pracowników Zarządu Morskiego Portu Gdańsk, którzy intensywnie pracowali na osiągnięty wynik. Port Gdańsk jest jednym z największych portów na Bałtyku. Najszybciej w tym regionie się także rozwija. Nasza praca jest coraz bardziej zauważana i doceniana. To dla nas sygnał, że nie możemy zwalniać tempa – mówi Bożena Jankowska, Wiceprezes ZMPG ds. Finansowych, która odebrała nagrodę z rąk Redaktora Naczelnego „Wprost”, Jacka Pochłopienia.

Nagrody tygodnika „Wprost” przyznawane są za największy zysk netto w ostatnich trzech latach lub osiągnięcie największego przeciętnego wzrostu zysku netto w tym czasie. Warunkami, które muszą spełnić nagrodzone przedsiębiorstwa, są m.in. brak strat, czyste konto w bazach nierzetelnych płatników czy odpowiednia rentowność.

Ważnym elementem przyznawania nagrody jest kontekst lokalno-patriotyczny. Zarząd Morskiego Portu Gdańsk jest spółką z polskim kapitałem, działająca na rzecz rozwoju nie tylko regionu, ale i całego kraju.

Jesteśmy kołem zamachowym polskiej gospodarki, każda nasza inwestycja bezpośrednio wpływa na jej rozwój. Co roku z tytułu podatków, cła i akcyzy Port Gdańsk generuje kilkanaście miliardów złotych, które wpływają do budżetu państwa. Port jest przedsiębiorstwem, który rozwija Polskę. Jest też jednym z najważniejszych pracodawców na Pomorzu. W samym Zarządzie i spółkach podległych pracuje ok. 900 osób, na terenie całego Portu to nawet ponad 10 tysięcy. Szacunkowo na każdą z tych osób przypada 10 kolejnych, związanych z jego działalnością w innych obszarach kraju – tłumaczy Łukasz Greinke, Prezes ZMPG.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe ZMPG S.A.

Previous

Kolejny kolos w Porcie Gdynia – zawinął 335 metrowy MSC Paris

Next

USS Farragut w Gdyni

Zobacz również