2 czerwca br. rozpoczęły się regaty załóg dwuosobowych na dystansie 400 Mm. Regaty te stanowią drugie z cyklu sześciu „wyzwań” dla załóg dwuosobowych zaplanowanych na tegoroczny sezon żeglarski. Czterech z nich organizatorem jest firma Start-Up Pawła Wilkowskiego, który również jako zawodnik uczestniczy w nich na jachcie „Vataha 2”. Cały cykl nazwano Offshore Shorthanded Racing (OS Racing).

Po zaplanowanej na godz. 10.30 odprawie uczestniczących w zmaganiach załóg, prowadzonej przez sędziego regat Bartosza Gruszkę i kilku słowach organizacyjnych Pawła Wilkowskiego, wszyscy udali się aby przygotować swoje jachty do wypłynięcia, aczkolwiek najpierw do prezentacji jednostek na akwenie. Przed rozejściem zawodnicy zdążyli jeszcze ustawić się do wspólnego zdjęcia.

Ostatnie chwile przygotowań

Tradycyjnie o godz. 11.30 odbyła się parada w pobliżu w pobliżu nabrzeża Skweru Kościuszki, gdzie po raz pierwszy można też było usłyszeć, z ust Piotra Radzika, komentarz m.in. o tym kto i na czym w te regaty wyruszy.

Ach… rzekło mi się w tym momencie :) Na jachcie „Vataha” drugi komplet obserwatorów regat

Same regaty stanowią najdłuższy dwuosobowy wyścig na Bałtyku w cyklu OS Racing, odbywają się na dystansie 400 mil. Powrót zaplanowano na 7 czerwca (znaczy tego roku).

Jachty i załogi na starcie:
„Trygław” – Grzegorz Rać i Adam Chojna
„Diamant 650” – Krzysztof Kołakowski i Jacek Kuliś
„Globe” – Zbigniew Gutkowski i Tomasz Majewski
„Vataha 2” – Paweł Wilkowski i Artur Burdziej
„Dexxter” – Witold Nabożny i Robert Gwóźdź
„Caravela 950” – Andrzej Glebow i Edward Banaszak
„Dancing Queen” – Jerzy Matuszak i Piotr Chylarecki
„Smoke” – Marcin Dejewski i Marek Mielniczuk
„Opole” – Andrzej Kopytko i Anna Majewska
„Vector Baltica” – Przemysław Skibiński i Jakub Czarnecki

Na motorówce miałem towarzystwo. Razem ze mną start do regat fotografowała Ela Gistel (sama będąc zapaloną żeglarką, dała się też poznać jako fotograf), a efekt jej pracy widoczny jest poniżej.

Tekst: Cezary Spigarski

Zdjęcia: Ela Gistel i Cezary Spigarski

Previous

Przyjaciele „Daru Pomorza” uczcili rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę

Next

Mistrzostwa Europy w klasie RS:X – zapowiada się ostra rywalizacja

Zobacz również