Gotowi na sukces

Trzy dni pokazów powietrznych i wystaw statycznych, ponad 80 statków powietrznych w tym 10 odrzutowych, 20 godzin pokazów dynamicznych, wydarzenia na lotnisku Gdynia-Babie Doły oraz na plaży miejskiej w Gdyni, ponad 850 zaangażowanych osób. Organizatorzy zapowiadają lotniczy weekend jakiego jeszcze w Polsce nie było. Już tylko jeden dzień pozostał do rozpoczęcia największego pokazu lotnictwa cywilnego w Polsce.

16 sierpnia – konferencja prasowa ze wszystkimi niezbędnymi informacjami organizacyjnymi, czyli m.in. o tym, że wyjątkowo dużo samolotów, które będą startować w powietrze bez przerw – będzie gęsto i jeden pokaz za drugim, również o tym, że będzie darmowa, z dużą częstotliwością (co 5-10 minut) komunikacja autobusowa na teren lotniska w Babich Dołach z okolic Głównego Dworca PKP w Gdyni, także o strefach zamkniętych dla ruchu samochodowego i rowerowego. Obecni podczas konferencji przedstawiciele jordańskiego teamu bardzo chwalili organizatorów za bardzo dobre przygotowanie zaplecza i opiekę nad uczestnikami pokazów. Więcej i dokładniej na stronie: http://aerobaltic.pl

Piloci o wsparcie ze strony publiczności mogą być spokojni – podkreślił prezydent Wojciech Szczurek –  Gdynia jest miastem, które kocha wielkie widowiska.

O wielkości tegorocznych pokazów decyduje m.in. to, że będą one odbywały się w dwóch miejscach. Na plaży miejskiej w Gdyni w piątek, sobotę i niedzielę w godzinach od 19:30 do 22:30 odbywać się będą wieczorno-nocne pokazy lotnicze oraz pokaz audiowizualny. „Zapierające dech w piersiach pokazy świateł, laserów i pirotechniki stają się już, rozpoznawalnym wśród miłośników lotnictwa, znakiem firmowym gdyńskiej imprezy”- zapewnia Sebastian Golus z firmy Aeropact, głównego organizatora imprezy.

Zasadnicze pokazy będą odbywały się na lotnisku w Babich Dołach. Tam w sobotę i niedzielę planowanych jest po 7 godzin pokazów lotniczych, realizowanych przez najlepsze załogi z ponad 10 krajów.

Niezwykły zestaw atrakcji czeka również gości na ziemi. To miedzy innymi 85 samolotów w pokazie statycznym, wystawa lotnicza Aero Expo, spotkania z pilotami uczestniczącymi w pokazach, wystawy grup rekonstrukcyjnych.

Po raz pierwszy podczas tego typu pokazów wystąpią… sokolnicy, którzy nie tylko opowiedzą, dlaczego ich praca jest tak ważna na lotnisku, ale i zademonstrują swoich podopiecznych w tym… sowę.

Dla dzieci i młodzieży przygotowano specjalne strefy z atrakcjami w tym warsztaty Akademii Młodego Pilota oraz strefę gier i konsoli. Na miejscu znajdować się będzie strefa gastronomiczna oraz strefa Food Tracków. Dla chętnych przygotowano strefę VIP. Wstęp na pokazy w Babich Dołach będzie biletowany, jednodniowy bilet w przedsprzedaży kosztuje 15 zł (w dniu imprezy 20 zł).

Trzech pilotów z teamu Royal Jordanian Falcons, od lewej: Doraid Al Lawama, General Manager Riyad Ayyoub oraz Lider Zespołu i Główny Pilot Yamil Zayyad

Władze Miasta utworzyły na czas pokazów specjalną linię autobusową której pojazdy będą poruszały się co 10 minut na trasie Gdynia Dworzec Główny – lotnisko Babie Doły. Na miejsce można także dotrzeć rowerem, dla widzów zmotoryzowanych przygotowano miejsca parkingowe.

Organizatorzy spodziewają się pobicia zeszłorocznego rekordu frekwencji, kiedy pokazy przyciągnęły ponad 200 tys. widzów.

Więcej Informacji

Maciej Stroiński, Dyrektor Marketingu i PR AEROPACT

Tel. +48 601 778 820

mail: m.stroinski@aeropact.pl

Zdjęcia i komentarz: Cezary Spigarski

Previous

Mistrzostwa Europy ERGO Hestia Championships startują za kilka dni w Sopocie

Next

Święto Wojska Polskiego w Gdyni

Zobacz również