W sobotę, 3 marca w Gdyni odbyło się spotkanie kapitanów, starszych oficerów i starszych mechaników s/y Zawiszy Czarnego. W tym szacownym gronie podsumowano sezon 2017 i dyskutowano o planach i zamierzeniach na rok 2018.

Zawisza Czarny był w roku 2017 w morzu przez 224 dni. Kapitanami, którzy dowodzili statkiem przez największą liczbę dni byli Waldemar Mieczkowski i Tomasz Kulawik. Z przedstawionych uczestnikom spotkania wyników badania satysfakcji klientów wynika, że klienci CWM ZHP są coraz bardziej zadowoleni z organizowanych na Zawiszy rejsów i poziomu obsługi.

W rozważaniach nad kolejnym sezonem kluczowe okazały się sprawy dotyczące oficerów: podnoszenie ich kwalifikacji związane ze zmieniającymi się przepisami, dyskusja o wymaganiach jakie powinny być stawiane przed osobami pełniącymi tak ważną funkcję oraz o tym jak wspomóc oficerów w jeszcze lepszym szkoleniu załogi. Z uwagi na to ile uwagi poświęcimy w tym roku dowódcom wacht harcmistrz Rafał Klepacz, szef Centrum Wychowania Morskiego ZHP ogłosił rok 2018 Rokiem Oficerów. W gronie kapitanów dyskutowano również o tym co można zaczerpnąć dla procedur stosowanych na żaglowcu z Międzynarodowego Kodeksu Zarządzania Bezpieczeństwem  oraz jak udoskonalić pracę nawigacyjną.

Spotkanie zakończono wspólnym zdjęciem, ogromnym apetytem na nowe morskie przygody oraz przekonaniem, że kolejny sezon będzie dla Zawiszy jeszcze lepszy niż poprzedni.

Weronika Nadzikiewicz

Zdjęcia: materiały prasowe CWM ZHP

Previous

Kontrakt na budowę dwóch statków wielozadaniowych dla Urzędów Morskich

Next

Konferencja popularno-naukowa w Kołobrzegu

Zobacz również