Dnia 20 grudnia 2018 odbyło się Wyjątkowe Spotkanie Opłatkowe Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB. Rok 2018 jest rokiem szczególnym dla Towarzystwa, ponieważ obchodzona jest 100 rocznica urodzin Profesora Jerzego Wojciecha Doerffera, Członka Honorowego Towarzystwa Okrętowców Polskich KORAB.

Spotkanie rozpoczęło się od prezentacji na temat życia Profesora Jerzego Wojciecha Doerffera,  przedstawione zostały lata jego nauki, osiągnięcia, badania jak również wyróżnienia i nagrody. Prezentacja została wygłoszona przez Profesora Piotra Doerffera, syna Wielkiego Okrętowca.

W następnej kolejności chętni uczestnicy spotkania dzielili się prywatnymi wspomnieniami związanymi z Profesorem J. Doerfferem. Dzięki temu pozostali mogli wrócić do własnych wspomnień, które tworzyły się przez lata,  a Ci, którzy nie mieli możliwości poznania osobiście Profesora, na podstawie usłyszanych historii mieli możliwość wyobrażenia sobie jakim człowiekiem był ten Wielki Okrętowiec.

W ostatniej części spotkania przyszedł czas dzielenia się opłatkiem, pełny dobrych słów i życzeń na kolejny rok.

Jako przedstawicielka Młodzieżowego Forum Okrętowego polecam i serdecznie zapraszam młodzież do udziału w spotkaniach zrzeszających okrętowców na różnych płaszczyznach razem z rozpoczęciem się nowego roku 2019. Udział w spotkaniach związanych z okrętownictwem pozwala poszerzyć swoje horyzonty i zmierzyć się z praktycznym podejściem do pracy Okrętowca.

 

Tekst i zdjęcia: Katarzyna Ciesiółka

Previous

Spotkanie opłatkowe u kapitanów

Next

Niezwykła uroczystość w Narodowym Muzeum Morskim

Zobacz również