12 sierpnia br. podczas ostatniego dnia odbywających się w Gdyni targów Wiatr i Woda, dokonano wręczenia nagród za zwycięstwa w lipcowych regatach Summerheat DOUBLE – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych ORC 2018 (zajrzyj tu – kliknij).

Zanim jednak przystąpiono do oficjalnego ogłoszenia wyników, specjalne podziękowania trafiły do rąk Joanny Pajkowskiej i Aleksandra Nebelskiego za czuwanie nad bezpiecznym przebiegiem regat (w roli tzw. Sea Angels) na jachcie asekurującym „Fanfan”. Jak też dodał organizator, Paweł Wilkowski, Joanna Pajkowska jest w trakcie przygotowań do planowanego na przyszły rok samotnego opłynięcia non stop kuli ziemskiej wokół trzech przylądków ze wschodu na zachód – właśnie na tym jachcie. Była też okazja do wręczenia zaległej nagrody Wilków Morskich za wygraną w regatach Gdynia 400 DOUBLE 2018 w klasie Open dla Zbigniewa Gutkowskiego (w jego imieniu odbierała nagrodę żona Eliza) i Tomasza Majewskiego, a niespodzianka w postaci sekstantu trafiła do kapitana Kuby Szymańskiego („Farthest Sailed Competitor” –  pamiątkowe wyróżnienie dla zawodnika, który przebył najdłuższą drogę – w tym wypadku ponad 1600 Mm, aby wziąć udział w 400-milowym wyścigu ubiegłorocznej edycji tych regat).

Do prezentacji wyników przystąpił sędzia regat Bartosz Gruszka. Wręczenie nagród rozpoczęto od miejsca trzeciego w klasyfikacji ORC – dla załogi jachtu „Vataha 2” (Paweł Wilkowski i Artur Burdziej), za drugie miejsce dla załogi jachtu „Smoke” (Robert Gwóźdź i Marcin Dejewski) oraz dla zwycięzców Marii Kurant i Jerzego Matuszaka za triumf na jachcie „Dancing Queen”. Nagrody, a później po raz pierwszy na tę okazję wybite medale wręczali prezes PoZŻ Bogusław Witkowski, przewodnicząca Rady Miasta Gdyni Joanna Zielińska oraz w klasyfikacji Open regat Summerheat DOUBLE Joanna Pajkowska dla załogi jachtu „Globe” (Zbigniew Gutkowski i Adam Dziedzic). Nagrody książkowe trafiły do rąk załogi jachtu „Fidoo” (Aleksandra Bucior i Marcin Wroński) – drugiej w klasyfikacji Open.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Zdjęcia portretowe: Piotr Januszewski

Previous

Regaty o Puchar Korsarza 2018 rozstrzygnięte

Next

Otwarcie przystani rybackiej na Oksywiu

Zobacz również