W dniu 10 lutego br., w godzinach wieczornych odbyło się podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie powołania w Gdyni Uniwersytetu Morskiego. Miało to miejsce podczas inauguracji XXV Balu Morskiego odbywanego w Akademii Morskiej w Gdyni.

Przybyłych na Bal Morski gości witał rektor profesor Janusz Zarębski
Zaprezentowano trasę Rejsu Niepodległości, w który już w maju br. wyruszy „Dar Młodzieży”. Zgodnie z prezentowanymi nazwami mórz i oceanów nazwano stoły biesiadne dla gości balu

W swoim najważniejszym fragmencie List Intencyjny brzmiał:

Mając na uwadze wieloletnią tradycję kształcenia kadr morskich, wkład w dorobek nauki polskiej i gospodarki morskiej oraz troskę o dobro i dalszy rozwój Akademii Morskiej w Gdyni Strony uzgadniają co następuje:

1) Ministerstwo stwierdza, że przystąpiło do finalizowania procedury prawnej zmiany nazwy Akademii Morskiej w Gdyni na Uniwersytet Morski w Gdyni.

2) Akademia Morska w Gdyni deklaruje niezbędną pomoc w zakresie procedowania zmierzającego do nadania Akademii nowej nazwy Uniwersytet Morski w Gdyni.

List podpisali: reprezentująca Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Podsekretarz Stanu Anna Moskwa oraz reprezentujący Akademię Morską Rektor prof. dr. hab. inż. Janusz Zarębski.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

„Waterfront” szuka inwestora – Nauta ogłosiła już przetarg

Next

98. rocznica zaślubin Polski z morzem

Zobacz również