27 marca 2018 roku o godzinie 11.00 w stoczni Remontowa Shipbuilding S.A. zwodowany został trawler pelagiczny budowany na zamówienie Klienta z Norwegii.

Budowana jednostka przeznaczona będzie do połowu ryb okrężnicą oraz włokiem, które następnie przewożone będą w 11 ładowniach chłodzonych systemem RSW (system wody chłodzonej). Statek o długości 75 m i szerokości 15,50 m zbudowany zostanie według projektu klienta pod nadzorem Towarzystwa Klasyfikacyjnego DNV – GL.

Jest to pierwsze wodowanie w tym roku, a zarazem już 1010 w historii naszej stoczni. Będzie to wodowanie boczne – najbardziej widowiskowe i atrakcyjne dla uczestników tego wydarzenia. Jest więc ono bardzo dobrym pretekstem do uroczystej inauguracji nowego cyklu produkcyjnego, bogatego w kolejne tego typu wydarzenia. Z pewnością będzie ich wiele. Nasz portfel zamówień obejmuje bowiem kontrakty, które będą realizowane do końca 2021 roku.

Znajdują się w nim dwa niszczyciele min typu Kormoran oraz 6 holowników budowanych dla Marynarki Wojennej RP, dwa promy pasażersko samochodowe zamówione przez brytyjskiego armatora – Transport for London, oraz dwa wielozadaniowe statki dla Urzędów Morskich w Gdyni i Szczecinie.

Aleksandra Tesmer

Manager ds. Promocji i Reklamy Remontowa Shipbuilding S.A.

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Kolejny przetarg w ramach środków unijnych w Porcie Gdańsk

Next

Akademia Morska i Kongsberg Maritime Poland – współpraca nauki z biznesem

Zobacz również