W gdańskim Dworze Artusa w ramach jubileuszowej XV Gali Orłów Pomorskich, wręczono 15 listopada 2018 r. statuetki laureatom plebiscytu „ORZEŁ POMORSKI”.

Witająca przybyłych Prezes Zarządu Wydawnictwa Prasowego EDYTOR Sp. z o.o. Grażyna Wiatr, organizator Gali

Laureatem laureatów została wybrana firma CRIST S.A., a laudację wygłosiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Statuetki Orzeł Pomorski otrzymali: Andrzej Syldatk firma AN-ELEC, laudację wygłosił Jerzy Miotke.

Maciej Włodarczyk z firmy IGLOTEX – laudację wygłosił Kazimierz Chyła.

Leon Czerwiński z firmy MURKAM – laudację wygłosił Jan Zacharewicz.

Paweł Piechota z firmy P&P – laudację wygłosiła Beata Rutkiewicz wiceprezydent Wejherowa.

Sławomir Halbryt w imieniu Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza – laudację wygłosił prof. Janusz Rachoń.

Liczna publiczność zgromadzona w Dworze Artusa mogła podziwiać, jak kolejne statuetki Orzeł Pomorski otrzymali: Francis Lapp z firmy Surreef Yachts – laudację wygłosił Bogdan Goworowski.

Dyrektor Igor Michalski w imieniu Teatr Muzyczny Gdynia – sublimowaną laudację wygłosił Jerzy Snakowski.

Statuetkę Orzeł Pomorski otrzymał Prezes Adam Meller w imieniu Zarządu Morskiego Portu Gdynia – laudację wygłosiła posłanka na Sejm Dorota Arciszewska-Mielewczyk. Prezes Adam Meller jako jedyny z mężczyzn był rozchwytywany przez bizneswomen do wspólnych pamiątkowych zdjęć.

Goszczący w Dworze Artusa przedstawiciele pomorskiego biznesu zobaczyli, jak kolejne statuetki Orzeł pomorski odebrały siostry Martyna i Anna Górskie z Hotel Quadrille Relais&Chateaux – laudację wygłosiła wiceprezydent Gdyni Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Orzeł Pomorski Innowacyjności dla Jarosława Wasielewskiego z firmy ELMOT sp. z o.o – laudację wygłosił Mariusz Szwarc.

Orzeł Pomorski Społecznej Odpowiedzialności dla Janusza Różalskiego z firmy OPEC sp. z o.o. – laudację wygłosił Aleksander Wellenger.

Statuetkę Orzeł Pomorski otrzymał też marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk (zaraz na początku trwania uroczystości z rąk Grażyny Wiatr), który w imieniu własnym wygłosił laudację mówiąc, iż wcześniej przez 12 lat był burmistrzem Jastarni i na swojej zawodowej drodze spotkał wielu wspaniałych ludzi, których łączy miłość do pomorskiej ziemi. Funkcjonuje na niej około 300 tys. różnych firm, głównie rodzinnych, dających wiele miejsc pracy i płacących podatki dzięki którym tak wspaniale rozwija się nasz region.

Podczas XV Gali Orzeł Pomorski zbierano wizytówki, które następnie wzięły udział w losowaniu nagród w postaci weekendów w pomorskich domach wczasowych. Za sierotkę Marysię losującą wizytówki osobiście posłużyła Grażyna Wiatr.

W części artystycznej wystąpiła skrzypaczka Natalia Walewska i tak znakomicie zagrała, że musiała bisować.

Dzięki hojnym sponsorom wszystkich gości jubileuszowej gali zaproszono do podziemi Dworu Artusa czyli do Restauracji Rajców Gdańskich na zimny i ciepły poczęstunek.

Tekst: Włodzimierz Amerski

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Negocjacje lub coś w tym stylu

Next

SAR bogatszy o nowy sprzęt ratowniczy

Zobacz również