Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Gdyni wybrał ofertę DORACO jako najkorzystniejszą do realizacji zadania: „Wykonanie robót hydrobudowlanych, budowlanych, sanitarnych i elektrycznych polegających na przebudowie Nabrzeża Zachodniego z Pomostem A i C w Porcie Wojennym Gdyni”.

Zadanie polega na przebudowie Nabrzeża Zachodniego o długości 305 m, pomostu A o długości 87,5m oraz pomostu C o długości 93 m. W jej ramach DORACO wykona między innymi  nowe elementy konstrukcyjne w postaci ścianki szczelnej i pali, a także oczep żelbetowy; nowy budynek stacji transformatorowej, oraz sieci i instalacje.

To kolejna inwestycja hydrotechniczna realizowana przez DORACO w Gdyni, tym razem szczególna ze względu na charakter miejsca – strategicznego dla polskiego bezpieczeństwa. To dla nas duże zobowiązanie, jednak mam pewność, że dzięki sprawdzonej i doświadczonej kadrze prace w Porcie Wojennym będą przebiegać wg założonego harmonogramu i w 2021 roku nowe obiekty będą gotowe do użytkowania – mówi Karol Zduńczyk, Prezes Zarządu DORACO.

Planowany czas realizacji inwestycji to 27 miesięcy, a wartość oferty brutto wynosi 83 704 128,81 zł.

Tekst: materiały prasowe DORACO

Zdjęcie: Tadeusz Urbaniak

Previous

LOTOS Gdynia Aerobaltic 2019

Next

Przeładunki na wznoszącej fali

Zobacz również