3 marca br. w Sali Koncertowej Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. odbył się koncert Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”.

Chór powstał w roku 2012 z inicjatywy Jacka Jakubowskiego, absolwenta Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie, Starszego Oficera na żaglowcu „Zawisza Czarny”, obecnego dyrygenta chóru, grającego na harmonii i śpiewającego razem ze swoimi „amatorami”. Bo jest to chór amatorski, aczkolwiek trudno tak o nich mówić – jestem przekonany, że można już im „zarzucić” profesjonalizm. Po siedmiu latach swojej działalności mogą pochwalić się już trzecią, właśnie wczoraj „wodowaną” w gdańskim ECS płytą, zatytułowaną „Break Yer Bones” , premierowo tam wykonaną.

Jak też wspomniał Jacek Jakubowski, dziękując za wsparcie jej wydania – ukazała się dzięki finansowemu zaangażowaniu Mariusza Kopera, który w piątek, 1 marca odbierał najważniejszą nagrodę żeglarską Rejs Roku Srebrny Sekstant (przyznaną także Szymonowi Kuczyńskiemuzajrzyj tu – kliknij), za rekordowe opłynięcie Antarktydy.

Zgromadzona w Sali Koncertowej Portu Gdynia publiczność oczywiście także została „poczęstowana” zawartością tej płyty. Jak zawsze, tak i dzisiaj wszyscy doskonale się bawili, w przyjacielskiej i rodzinnej atmosferze, ze sporą dawką dobrego humoru, ale przede wszystkim przy znakomitym wykonaniu szantowego repertuaru, który niepostrzeżenie wypełnił zaplanowane na koncert dwie godziny.

Jacek Jakubowski
Jacek Jakubowski wspomniał o inicjatywach swoich wykonawców, którzy czasem tworzą „podgrupy” wokalno-instrumentalne, ale jak mówił – z przyjemnością pozwala na takie „ekscesy” :)

Na zakończenie, dziękując za aplauz publiczności prowadzący chór dodał jeszcze: „Co prawda świetnie potrafimy bawić się w swoim towarzystwie, ale bez Was ta zabawa nigdy nie będzie w pełni udana” :)

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Srebrne Sekstanty za rok 2018 trafiły do zwycięzców

Next

Dużo radości i zero goryczy na wodowaniu książki Teresy Remiszewskiej

Zobacz również