Już jest – pierwsza szkoła patronacka Wydziału Mechatroniki i Elektrotechniki. Podpisaliśmy porozumienie o współpracy z Zespołem Szkół Elektryczno-Elektronicznych, dawniej – TME.

Akademia Morska w Szczecinie od lat wspiera szkoły średnie w Szczecinie, regionie, a także w bardziej oddalonych miejscach w kraju (Nakło nad Notecią, Kędzierzyn-Koźle czy Wrocław). Jesteśmy zawsze szczególnie szczęśliwi, mogąc zaangażować się we współpracę w naszym bezpośrednim otoczeniu, wspierając lokalną społeczność. Tak jest i tym razem.

U progu nowego roku akademickiego, nasz nowy wydział – Mechatroniki i Elektrotechniki oficjalnie nawiązał pierwszą taką współpracę. Porozumienie podpisali w Akademii Morskiej w Szczecinie dyrektor szkoły Beata Miętus oraz JM Rektor, dr hab. inż. kpt. ż.w. Wojciech Ślączka, prof. AMS.

Przyszłe działania to m.in. podniesienie jakości kształcenia technicznego w szkole średniej w zakresie mechatroniki, elektrotechniki oraz dziedzin pokrewnych, kreowanie wspólnych rozwiązań i autorskich programów nauczania czy zachęcania uczniów do rozwijania pasji i zainteresowań związanych z ich dziedziną.

To bardzo ważne, by zachować ciągłość procesu kształcenia między szkołą średnią i studiami wyższymi – podkreślała pani dyrektor.

Potrzebę zachowania ciągłości nauki podkreślał też dziekan WMiE, dr inż. Maciej Kozak.

Uczeń, który w szkole średniej zdobędzie szerokie podstawy ogólnej wiedzy z zakresu skomplikowanej dziedziny mechatroniki, o wiele łatwiej poradzi sobie ze specjalistycznymi informacjami na etapie studiów – mówił.

Obie strony mają duże oczekiwania i dużo do zaoferowania. – Kształtowanie młodzieży i budzenie w niej pasji do przyszłego studiowania to dla nas najcenniejszy kapitał – podkreśla JM Rektor.

Wspólne działania już od tego roku będą procentowały na wszystkich etapach kształcenia.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe AMS

Previous

Współpraca z portem w Rotterdamie

Next

Port Gdańsk łączy Polskę i Singapur

Zobacz również