PREZYDENT PAWEŁ ADAMOWICZ (1965 – 2019)

W poniedziałek, dnia 14 stycznia 2019, dotarła do nas wiadomość o tragicznej śmierci Pawła ADAMOWICZA – prezydenta Miasta Gdańska. Fakt ten wywołał u nas niebywały żal i smutek, a sam akt niebywałego bestialstwa i okrucieństwa ze strony napastnika budzi nie tylko odrazę, ale również powszechne potępienie.

Odszedł od nas niezwykły człowiek, nie tylko prawnik, nauczyciel akademicki i samorządowiec, ale również osoba, która w pełni rozumiała koncepcje Polski Morskiej – w sensie gospodarczym i obronnym. Prezydent był świadomy znaczenia dziedzictwa Pomorza i Kaszub dla kultury narodowej. Prezydent ADAMOWICZ był również wielkim entuzjastą jachtingu i sportów wodnych.

Odejście Prezydenta ADAMOWICZA na wieczną wachtę oznacza niepowetowaną stratę wieloletniego, wypróbowanego i sprawdzonego sojusznika Ligi Morskiej i Rzecznej. Począwszy od Flisu Milenijnego w roku 2000, Prezydent Paweł ADAMOWICZ uczestniczył w wielu przedsięwzięciach LMiR oraz miał swój osobisty wkład w ich realizację. Wśród wielu zaszczytnych wyróżnień, Paweł ADAMOWICZ był kawalerem PIERŚCIENIA HALLERA oraz recipientem Krzyża PRO MARI NOSTRO.

Źródło: http://www.om-lmir.com.pl/

Previous

Zygmunt Choreń Honorowym Kapitanem Żeglugi Wielkiej

Next

Rekordowe przeładunki w 2018 roku – podsumowanie

Zobacz również