Kuba Marjański i Jerzy Cytawa w klasie ORC oraz Melwin Emilio Fink i Lennart Burke w Mini 650 wygrali regaty SummerHeat DOUBLE.

Od 27 do 30 lipca trwały zmagania załóg dwuosobowych w regatach SummerHeat DOUBLE, wchodzących w skład cyklu Off-Short Racing oraz Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski. W regatach wystartowało dziewięć teamów. Pięć z nich rywalizowało w klasie ORC, a cztery w Mini 650.

W ORC pierwsze miejsce zajęli Kuba Marjański i Jerzy Cytawa (AKM Gdańsk) na „Busy Lizzy”. Drudzy byli Paweł Wilkowski i Robert Kresło (YKP Gdynia) na „Vataha 2”, a trzeci Andrzej Zieliński i Mariusz Maćkowiak (YC Conrada Gdańsk) na jachcie „Quanta”.

To był bardzo szybki wyścig przy fajnych warunkach wiatrowych – tłumaczy Kuba Marjański. – Dla naszego 9-metrowego jachtu przepłynięcie ponad 300 Mm w czasie 50 godzin jest bardzo dobrym wynikiem. Przeciwnicy byli jak zwykle silni, nie było przypadkowych załóg.

W klasie Mini 650 na pierwszym miejscu uplasowali się Melwin Emilio Fink i Lennart Burke z Niemiec na jachcie „687”. Drugie miejsce zajęli Szymon Kuczyński i Joanna Pajkowska (JK Kamień Pomorski) na „Prototype”, a trzecie Krzysztof Kołakowski i Grzegorz Witer na „Diamancie 650”.

Mieliśmy czas i zobaczyliśmy wydarzenie na facebooku, więc postanowiliśmy wystartować – mówi Melwin Emilio Fink. – Przygotowujemy się do startu w regatach Mini Transat 2021, a taki wyścig jest świetnym treningiem. Słyszeliśmy o wyczynach Szymona Kuczyńskiego i Joanny Pajkowskiej, więc cieszymy się, że popłynęliśmy lepiej od nich. Jeżeli kalendarz nam pozwoli, to postaramy się za rok znów tu się pościgać.

Następną okazją do rywalizacji w tej formule będą Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych. Rozpoczną się one w Gdyni już 7 sierpnia.

Organizatorami SummerHeat DOUBLE był Start-Up Paweł Wilkowski we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim, a patronem medialnym portal Żeglarski.info oraz oficynamorska.pl.

Tekst: Jędrzej Szerle (www.zeglarski.info)

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Poczytaj też tu – kliknij

Previous

Kolejny historyczny rekord Portu Gdańsk

Next

Pokazy lotów grupy Flying Bulls

Zobacz również