30 maja br. w Narodowym Muzeum Morskim w Gdańsku odbył się wernisaż siedemnastej już w cyklu „Polscy artyści o morzu” wystawy marynistycznej. Tym razem zaprezentowana została twórczość Czesława Tumielewicza, emerytowanego profesora gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Witając przybyłych o wystawie, jej przygotowaniu i profesorze Czesławie Tumielewiczu mówił Szymon Kulas, zastępca dyrektora ds. administracyjno-technicznych. Była też laudacja, kwiaty i gratulacje od uczestniczących w wernisażu gości

Obrazy powstały w minionej dekadzie, przedstawiają nadmorskie klimaty – porty w Helu, Kuźnicy, Jastarni, Łebie, Jantarze, Kątach Rybackich, Kołobrzegu i Trójmieście. Zachwycają kolorystyką i ciekawą formą oddania rzeczywistości.

Autoportret artysty

Wystawę mającę tytuł „Tęczowy brzeg. Malarstwo Czesława Tumielewicza” będzie można oglądać w Galerii Morskiej w Spichlerzach na Ołowiance – siedzibie Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku – do dnia 1 września 2019 r. Trzeba dodać, że warto poświęcić trochę czasu na jej obejrzenie :)

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Święto Ratownika Morskiego

Next

Najpiękniejsze modele latarni morskich nagrodzono w Gdyni

Zobacz również