11 maja br. o godz 12.30 wystartowały pierwsze tegoroczne regaty z cyklu OFF-SHORT RACING. Regaty, jak mówi ich organizator Paweł Wilkowski, przeznaczone są dla tych, którzy nie obawiają się chłodu w nocy i chcą dotrymować jacht przed regatami GDYNIA 400 DOUBLE – zaliczanych do najdłuższych w tym corocznym cyklu. Trasa regat przebiega z Gdyni na otwarte morze, gdzie pława ZN stanowi znak kursowy, dalej, omijając akweny wojskowe – w stronę Władysławowa i z powrotem do Gdyni.

Trasa regat

Ciekawostką rozpoczęcia tegorocznych regat, jeszcze przed wyruszeniem na regaty, był wspólny przelot 8 jachtów z podwójnymi załogami z gdyńskiej mariny do Basenu Prezydenta. Tam, w nowej już gotowej (aczkolwiek jeszcze nie oddanej do użytku) marinie, wszyscy zacumowali swoje jachty. Wygląda, że było to pierwsze w historii tej mariny cumowanie w niej jachtów żaglowych i to w całkiem sporej ilości od razu.

Podczas tej krótkiej chwili (historycznej) – uczestnicy pozowali do wspólnego zdjęcia. Po tym dotknięciu stopami „dziewiczej”, niekoniecznie ziemi, wyruszyli na pierwszy tegoroczny podbój Bałtyku. Zanim doszło do startu – tradycyjnie paradowali w pobliżu gdyńskich nabrzeży.

Wystartowali

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Zdjęcia: Piotr Radzik

Previous

Zmiana warty w norweskim konsulacie w Gdyni

Next

Żeglarskie „Tango” na „Darze Pomorza”

Zobacz również