Już po raz XI w dniach 10 – 13 odbywać się będzie Zlot jachtów z duszą „Próchno i rdza”, będący tradycyjnym jesiennym spotkaniem jachtów stalowych i drewnianych. Pomimo starzenia się i wykruszania floty polskich jachtów klubowych, liczba jednostek na Zlocie z roku na rok rośnie. Na najbliższą edycję zgłosiło się 40 jachtów i ponad 300 żeglarzy.

Jachty biorące udział w Zlocie zostaną udostępnione dla mieszkańców i turystów zarówno w piątkowe, jak i sobotnie popołudnie w Basenie Jachtowym. Zapraszamy więc gorąco do zwiedzania i fotografowania tych pięknych jednostek.

Jak co roku, kulminacyjnym punktem Zlotu będzie parada wszystkich 40 jachtów wzdłuż Bulwaru Nadmorskiego w godz. 12:00-13:00. Poprzedzi ją o godz. 11:00 grupowe zdjęcie uczestników imprezy wraz z zaproszonymi na tę okazję Przedstawicielami Miasta.

W sobotę wieczorem pojawi się okazja do wspólnej zabawy z żeglarzami. Najpierw przy muzyce szantowego zespołu „Old Mariners”, który o godz. 19:00 zagra otwarty dla wszystkich koncert w hangarze YK „Stal”, a później próbując swoich sił w tradycyjnych konkurencjach marynarskich, takich jak przeciągnie liny czy siłowanie na rękę.

Tekst i zdjęcie: materiały prasowe Zlotu

O szczegółach Zlotu – poczytaj tu – kliknij

Previous

Port Gdynia cieszy się coraz większą popularnością wśród turystów i armatorów

Next

Uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę Publicznego Terminalu Promowego w Porcie Gdynia

Zobacz również