Saab podpisał trzyletnią umowę z brytyjskim Ministerstwem Obrony, na mocy której będzie wspierał działanie oraz utrzymanie systemu Direct Fire Weapon Effects Simulator (DFWES). Kontrakt o wartości 320 milionów Koron Szwedzkich wszedł w życie 1 kwietnia 2020 r.

System DFWES to zestaw laserowych symulatorów strzelań, który pozwala symulować ogień bezpośredni i pośredni zarówno piechocie, jak i żołnierzom w pojazdach. Umowa ta obejmuje wsparcie działania i utrzymanie systemu DFWES w ramach jego funkcjonowania w armii brytyjskiej.

W uzupełnieniu do już obsługiwanych w tym zakresie ośrodków w Wielkiej Brytanii, Kanadzie i Niemczech, umowa obejmuje także kontynuację wsparcia dla centrów szkoleniowych takich jak: Commando Training Centre Royal Marines, Infantry Battle School w Brecon i Infantry Training Center w Catterick.

Jesteśmy dumni, że Defence Equipment and Support (DE&S) po raz kolejny wybrało Saaba, jako partnera, który zapewni brytyjskiemu wojsku systemy DFWES. Gwarantuje to, że brytyjscy żołnierze marines będą nadal zaopatrywani w najlepsze możliwe rozwiązania wspierające ich szkolenie. Jest to też kolejny dowód bliskiej i długotrwałej współpracy między Saabem a Wielką Brytanią, mówi Magnus Lewis Olson, szef Saaba w Wielkiej Brytanii.

Wysoka niezawodność systemu DFWES, jego niespotykana interoperacyjność i łatwość wdrożenia wspierają wojsko w przeprowadzeniu ćwiczeń indywidualnych, zespołowych, jak i tych przygotowanych pod konkretne misji na całym świecie.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe SAAB

Previous

Terminal LNG w Świnoujściu z planowymi dostawami gazu

Next

Port Szczecin będzie miał nowy plac do składowania towarów

Zobacz również