28 lipca br. odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na 28 i 29 lipca wyścigów: średniego 25-40 mil oraz krótkiego 10-15 mil na Zatoce Gdańskiej. Tym samym rozpoczęły się kolejne regaty w cyklu Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC Doublehanded i SummerHeat Double. Pomysłodawcą i organizatorem regat jest Paweł Wilkowski. Pierwszy start regat odbył się 25 czerwca 2016 roku (poczytaj tu – kliknij), można powiedzieć, że rok obecny to już pięć lat zmagań jachtów w załogach dwuosobowych Doublehanded i pierwszy ich Jubileusz.

Jak wyglądał start pierwszego dnia regat – pokazujemy na poniższych zdjęciach. W tych regatach wystartowało siedem dwuosobowych załóg. Linię startową wyznaczał statek Urzędu Morskiego w Gdyni „Kontroler 20”, a zabezpieczenie ratownicze zapewniał gdyński oddział WOPR, pod dowództwem Piotra Wiśniewskiego, znanego również ze swoich pasji fotograficznych.

Kolejna porcja zmagań, tym razem na trasie długiej około 300 Mm, planowana jest przez Ölands södra grund do Łeby, dookoła strefy wojskowej i z powrotem do Gdyni. W czwartek 30 lipca br. ma wystartować 8 jachtów, a zakończenie tego wyścigu planowane jest na niedzielę 2 sierpnia br.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Polska bandera – chcesz zajść daleko, mierz wysoko

Next

Lipiec na budowie kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Zobacz również