Morska Fundacja Historyczna zaprasza na wystawę, która jest otwarta dla zwiedzających od 30 maja do 27 września 2020 roku. Zapraszamy codziennie od poniedziałku do niedzieli od godziny 10:00 do 18:00. Wstęp wolny. 

Wystawa mieści się w zabytkowej Hali 42A przy ulicy Narzędziowców na terenie Stoczni Cesarskiej w Gdańsku. Jest to punkt numer 6 Szlaku Stoczni Cesarskiej (ślusarnia, dawny wydział W-3). 

Wystawa składa się z kilku elementów. Pierwsza część przedstawia dzieje Stoczni Gdańskiej im. Lenina. Część druga traktuje o życiu w PRL i składa się z przedmiotów codziennego użytku pochodzących z tego okresu. Wystawa pod tytułem „Pani z kiosku” przedstawia sylwetkę pani Aleksandry Olszewskiej, która przez ponad 30 lat opiekowała się Placem Solidarności w Gdańsku. Następna, opracowana przez gdański oddział IPN i właściciela terenu Stocznię Cesarską Development, poświęcona jest Annie Walentynowicz, która pracowała w tym miejscu. Ostatnim elementem jest projekcja filmu dokumentalnego w reżyserii Marka Osiecimskiego pod tytułem „Stoczniowcy. Ludzie z tła”. 

Obok części stałej planowane są wystawy czasowe i wydarzenia towarzyszące, a równolegle Morska Fundacja Historyczna organizuje wycieczki piesze z przewodnikiem po terenach postoczniowych.

Pierwszy cykl wycieczek „Wiosenne spacery historyczne” trwa w dniach od 11 do 14 czerwca 2020 roku (długi weekend). Wycieczki rozpoczynają się przy historycznej II Bramie Stoczni Gdańskiej obok kiosku „Souvenire” na Placu Solidarności w Gdańsku o godzinach 10:00, 12:00, 14:00, 16:00 i 18:00. Link do strony wydarzenia „Wiosenne spacery historyczne” na portalu Facebook: https://www.facebook.com/events/291461975579922/

Ze względu na stan epidemii na terenie wystawy obowiązują zasady bezpieczeństwa. Na wystawie obowiązuje regulamin zwiedzania, dostępny na miejscu. Zwiedzający zobowiązani są do noszenia maseczek lub innych form zakrycia ust i nosa oraz rękawiczek, które dostępne będą także na miejscu. Na wystawie znajdować może się maksymalnie do 50 osób, grupy zorganizowane prosimy zgłaszać organizatorom pod numerem telefonu fundacji +48 605 871 609. 

Więcej szczegółowych informacji na www.mfh-gdansk.pl 

Kontakt z organizatorem – Morska Fundacja Historyczna

e-mail: mfh.gdansk@gmail.com

telefon: +48 605 871 609

Link do strony wydarzenia wystawy na portalu Facebook: – kliknij

Previous

Nowa inwestycja Akademii Marynarki Wojennej

Next

Pierwsze próby strzelania z użyciem Saab Lightweight Torpedo (SLWT) z korwety oraz okrętu podwodnego zakończone sukcesem

Zobacz również