Akademia Marynarki Wojennej planuje budowę nowego obiektu. To budynek wielofunkcyjny, który zawierał będzie między innymi: kuchnię, stołówkę, sale wykładowe i pokoje. Koszt inwestycji to 55 mln. złotych, w całości finansowane z Ministerstwa Obrony Narodowej. Planowany termin zakończenia budowy 2023 rok.

Obecnie został rozstrzygnięty konkurs na koncepcję architektoniczną, którą wygrała firma Kowalski Architekci Sp. z o.o. z Gdyni . Zwycięzca konkursu oprócz nagrody finansowej otrzymał zaproszenie do postępowania w ramach „wolnej ręki” na opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej.

W związku z dynamicznie zwiększającą się w ostatnich latach liczbą studentów wojskowych (podchorążych) i planowanych kolejnych liczniejszych roczników, Akademii Marynarki Wojenne zaczęło brakować sal wykładowych, miejsc noclegowych, a przede wszystkim możliwości żywienia studentów i kadry. Stąd konieczność budowy nowego budynku, który łączy w sobie wiele funkcji.

Tak nowy budynek opisuje kanclerz AMW Marek Drygas: – Planuje się budowę na parterze: kuchni i stołówki z możliwością żywienia całodziennego do 300 osób, na pierwszym piętrze 6 sal wykładowych do 50 osób oraz audytorium na 70 osób, na pozostałych poziomach 100 pokoi jedno- i 50 pokoi dwuosobowych dla podchorążych ostatnich roczników i kadry Sił Zbrojnych RP przebywających na kursach specjalistycznych, także 4 sale szkoleniowe, a na ostatnim piętrze planowana jest sala konferencyjna i mesa oficerska.

Warto dodać, że budynek będzie wystawał ponad drzewa i zobaczymy go od strony Zatoki Gdańskiej.

Tekst i zdjęcia: materiały prasowe AMW

Previous

Na terminalu promowym w Świnoujściu roboty budowlane idą pełną parą

Next

Wystawa "Stocznia Gdańska w PRL"

Zobacz również