Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o nagłej śmierci w dniu 13 maja br. naszego Kolegi – ANDRZEJA ALEKSANDROWICZA, Naczelnika Biura Spraw Obronnych Żeglugi Urzędu Morskiego w Gdyni.

Andrzej Aleksandrowicz urodził się 16 maja 1956 roku w Radzyniu Chełmskim. Po szkole średniej, w 1976 roku rozpoczął studia w Wyższej Szkole Marynarki Wojennej w Gdyni. Po ich ukończeniu w 1981 roku pełnił służbę w 3 Flotylli Okrętów. Kontynuował ją następnie m.in. w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, odbywając w międzyczasie liczne kursy i studia podyplomowe, zarówno w kraju jak i poza jego granicami (Leningrad, Haga, Rzym, Oberammergau). Po odejściu na emeryturę w 2002 roku (w stopniu komandora rezerwy), pracował w firmach związanych z logistyką i gospodarką morską, a w kwietniu 2009 roku podjął pracę w Biurze Spraw Obronnych Żeglugi, zostając w grudniu 2014 roku jego Naczelnikiem.

Był przedstawicielem polskiej administracji morskiej w gremiach międzynarodowych m.in. Europejskiej Agencji Bezpieczeństwa Morskiego i MARSEC. Długoletni członek Ligi Morskiej i Rzecznej.   Bardzo dobry organizator pracy i służby, świetny Kolega i szef dbający o podległych mu pracowników.

Dla całego Urzędu, Dyrekcji, Pracowników BSOŻ oraz wszystkich, którzy mieli przyjemność współpracować z Naczelnikiem Andrzejem Aleksandrowiczem jego odejście jest niepowetowaną stratą.

Pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięty, skromny, zawsze skory do pomocy przełożony, współpracownik i przyjaciel … po prostu Andrzej.

Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi.

Cześć jego pamięci!

Źródło: Urząd Morski w Gdyni

Previous

Podchorążowie oddali krew

Next

Niewybuch na Terminalu Promowym w Świnoujściu

Zobacz również