Ponad 10 000 darmowych biletów dla uchodźców z Ukrainy

Polferries wydało ponad 10 000 bezpłatnych biletów ukraińskim uchodźcom na podróż promami z Polski do Szwecji. Polski przewoźnik prowadzi akcję pomocową od blisko 2 miesięcy, oferując także darmowy przewóz pomocy humanitarnej zebranej przez stronę szwedzką. Poza żywnością i odzieżą były to również pojazdy medyczne, a w ostatnim czasie także wozy strażackie, o czym Polferries poinformowało na swoim LinkedIn. Pojazdy zostały odebrane przez Państwową Straż Pożarną, która przekazała je ukraińskim służbom. W związku z prowadzoną akcją pomocową, w ostatnich tygodniach przewoźnik informował o darowiznach otrzymanych od Fundacji LOTOS, za które zakupiono paliwo i dodatkowe pasy ratunkowe. W serwisie YouTube opublikowano materiał dotyczący tej współpracy.

Promy Polferries w najnowszych video-produkcjach

Promy Polferries od dekad stanowią plany zdjęciowe różnych produkcji – teledysków, filmów, seriali. Można je również zobaczyć w tych, które w tym roku mają swoją premierę. Z początkiem kwietnia na jednej z platform VOD rozpoczęto dystrybucję serialu Odwilż. W pierwszym odcinku serii można dostrzec prom Mazovia w świnoujskim porcie. Ujęcia tej samej jednostki będziemy mogli zobaczyć także w filmie F_cking Bornholm, którego premiera jest planowana na początek maja. Zdjęcia do tej produkcji realizowano również na pokładzie promu Nova Star, należącego do Polferries. Kadry z jednostkami armatora widoczne są już w teaserze filmu opublikowanym na platformie YouTube.

Zbliża się pierwsza wycieczka z Polferries w sezonie 2022

Ruszają pierwsze rejsy wycieczkowe promami Polferries do Skandynawii. W najbliższych tygodniach armator oferuje zwiedzanie Sztokholmu i Kopenhagi.

Kursy do stolicy Szwecji startują z Gdańska 4 maja i 6 czerwca. Każdą wycieczkę do Sztokholmu rozpoczyna 18-godzinny nocny rejs promem Nova Star. Podczas najbliższego zaplanowano koncert muzyki na żywo w Piano Barze oraz zabawę w dyskotece. Polferries proponuje również zwiedzanie Kopenhagi. Promy armatora kursują w tym kierunku ze Świnoujścia. Wycieczki do stolicy Danii zaczynają się 6 i 22 maja oraz 5 czerwca. Wydarzenia można śledzić na Facebooku armatora. Bilety dostępne na www.polferries.pl

Michał Arciszewski, Rzecznik Prasowy

Zdjęcia: materiały prasowe Polferries, Cezary Spigarski

Previous

Ponowne otwarcie latarni morskiej Rozewie II

Next

Piknik żeglarski uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Zobacz również