POMOC OBYWATELOM UKRAINY

Ponad 6500 ukraińskich uchodźców dotarło bezpłatnie do Szwecji na pokładach promów Polferries. Armator informuje o dużym zainteresowaniu linią Gdańsk-Nynashamn. W trosce o najwyższe standardy bezpieczeństwa i obsługi oraz skrócenie czasu oczekiwania na prom, przewoźnik apeluje o kierowanie obywateli Ukrainy także na linię łączącą Świnoujście z Ystad. Pozwoli to znacząco upłynnić proces oraz udzielić potrzebnej pomocy znacznie szybciej.

Pracownicy Polferries zorganizowali zbiórkę maskotek i słodyczy dla dzieci płynących promami do Szwecji. Zebrane dary już trafiły na poszczególne jednostki armatora. Obsługa terminali w Gdańsku oraz Świnoujściu zadbała, by umilić oczekiwanie na prom i przygotowała kąciki dla najmłodszych, w których czekają gry planszowe, kolorowanki oraz zabawki. Polferries wspomina o tym na swoim LinkedIn.

Działania polskiego armatora uzupełniają wolontariusze, organizacje oraz instytucje – zarówno w Polsce, jak i Szwecji. Zarządy Portów w Gdańsku, Świnoujściu, Ystad i Nynashamn zrezygnowały z opłat portowych, a Zarząd Morskiego Portu w Gdańsku zorganizował codzienne, ciepłe posiłki dostępne na terenie terminala dla wszystkich potrzebujących.

Na pokładach towarowych promów Polferries każdego dnia ze Szwecji do Polski przewożone są tony pomocy humanitarnej na rzecz Ukrainy. Organizacje charytatywne zaangażowane w transport, celem odpowiedniej koordynacji przewozu, proszone są o kontakt z Polferries pod adresem e-mail: p.franczuk@polferries.pl

Przewoźnik otrzymał podziękowania za zaangażowanie i nieodpłatny transport samochodów ciężarowych z darami dla uchodźców, o czym poinformował na Twitterze.

Poniżej zdjęcia ze zbiórki maskotek i słodyczy dla dzieci podróżujących promami Polferries oraz obrazków z Terminala w Świnoujściu. Podziękowanie dla Polferries od Fundacji Barnmissionen działającej w Szwecji.

„F_CKING BORNHOLM” NAGRYWANY NA PROMACH POLFERRIES

17 marca br. dystrybutor filmu „F_cking Bornholm” udostępnił jego teaser. W minionym roku na pokładach promów Polferries realizowano zdjęcia do tej produkcji. Sceny nagrywano z wykorzystaniem promów Mazovia oraz Nova Star. Jednostki z zewnątrz oraz wewnątrz są widoczne w opublikowanej zapowiedzi filmu, dostępnej w serwisie YouTube. Jak informuje dystrybutor, „F_cking Bornholm” dotyka tematu tożsamości w czasach, gdzie znane nam do tej pory wzorce przestały mieć znaczenie. Kryzys w związku, problemy z komunikacją, zmęczenie oczekiwaniami innych. Brzmi znajomo, jak materiał na najlepsze memy i śmiech przez łzy? Bo tak właśnie jest.

Film wejdzie do kin w maju 2022 roku.

ZMIANY W ROZKŁADACH I STAWKACH

Polferries informuje o zmianach w rozkładzie kursowania promów oraz o zmianach stawek dodatku bunkrowego oraz walutowego.

28 marca 2022 prom BALTIVIA wejdzie do portu w Świnoujściu o godz. 06:15, następnie wyjdzie ze Świnoujścia w rozkładzie promu MAZOVIA o godz. 22:30.

Prom CRACOVIA wyjdzie z portu w Świnoujściu w dniu 28 marca 2022 o godz. 12:30 wg swojego rozkładu.

Przewidywany termin wejścia do eksploatacji promu MAZOVIA to 07 kwietnia 2022 – wyjście ze Świnoujścia do Ystad o godz. 22:30.

Dnia 08 kwietnia 2022 prom BALTIVIA wejdzie w swój rozkład i wyjdzie ze Świnoujścia do Ystad o godz. 01:15.

Polferries informuje, że prom CRACOVIA do dnia 31 maja 2022 będzie przypływał do Świnoujścia we wtorki o godz. 09:30 zamiast o godz. 06:15. Zmiana godzin jest spowodowana przebudową nabrzeży portowych na Terminalu Promowym w Świnoujściu.

Z uwagi na sytuację na międzynarodowych rynkach paliw, Polferries podjęła decyzję o zmianie stawek dodatku bunkrowego BAF, które obowiązują od dnia 15 marca 2022 do czasu kolejnego komunikatu.

Zgodnie z postanowieniami „Ogólnych warunków przewozu ładunków” Polferries, dodatek BAF został skalkulowany na podstawie średniomiesięcznych cen baryłki ropy w USD oznaczonych dla ropy Brent Crude notowanych na giełdzie Intercontinental Exchange w Londynie. Stawki za jednostkę zostały przekonwertowane odpowiednio dla linii promowej z uwzględnieniem wahania kursu wymiany USD i walut skandynawskich. Aktualne stawki dodatku bunkrowego BAF dostępne są na stronie przewoźnika tutaj. Natomiast informacje o wysokości dodatku walutowego (CAF) armator aktualizuje na swojej stronie tutaj.

* * *

POLFERRIES to polski armator promowy, oferujący usługi przewozowe od 1976 roku. Flotę stanowi 5 promów, łączących codziennie Polskę ze Skandynawią na trasach Gdańsk-Nynashamn oraz Świnoujście-Ystad. Co roku pokłady promów Polferries zapełniają się setkami tysięcy pasażerów. Firma oferuje przewóz osób, samochodów ciężarowych i osobowych, organizację konferencji i eventów firmowych na morzu, posiada też ofertę rejsów turystycznych.

Zarząd Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A.:

Andrzej Madejski, Prezes Zarządu

Andrzej Pilarski, Członek Zarządu

Tekst: Michał Arciszewski, Rzecznik Prasowy

Previous

„Pogoria” wyruszyła na Morze Śródziemne

Next

Co nowego na budowie przekopu Mierzei Wiślanej?

Zobacz również