22 kwietnia skandynawski potentat branży jachtowej Windy zorganizował w Szwecji spotkanie dealerów swoich łodzi z całego świata, podczas którego po raz pierwszy zaprezentowana została wykonana łódź SR 28 CC. Premierowy model wykonany został przez firmę MARKOS z Głobina, która realizuje jej produkcję w ramach podpisanego kontraktu.

Udział firmy MARKOS w tym spotkaniu jest dowodem współpracy zakrojonej na szeroką skalę. Dyskusje toczyły się bowiem w gronie międzynarodowych partnerów, którzy do Szwecji przyjechali ze Stanów Zjednoczonych, Europy, Australii i Azji. To kolejny krok w stronę rozwoju naszej firmy już na globalną skalę – przyznaje Piotr Chomontek, dyrektor techniczno-handlowy w MARKOS.

Ścisła współpraca MARKOS i skandynawskiego Windy zakłada stworzenie łącznie 85 jednostek Solano 27 RS oraz SR28 CC w Polsce do końca przyszłego roku. Podczas spotkania w Szwecji Windy zaprezentowało również nowy model łodzi SR 44 SX. Poszczególne elementy z laminatu wykonywane są również przez MARKOS.

Na spotkaniu zaprezentowano również nowy model łodzi o długości 40 stóp, której cały projekt, będzie realizowany w naszej stoczni już w styczniu 2023 roku – dodaje Piotr Chomontek.

* * *

Firma Windy powstała w roku 1966. Specjalizuje się w produkcji dużych jachtów motorowych, jednocześnie dostarczając tendery do największych stoczni na świecie.

MARKOS specjalizuje się w kompozytach wzmocnionych włóknem szklanym, bazując na ponad 30-letnim doświadczeniu w projektach, konstrukcji i wykonaniu. Firma została założona w 1991 roku. Siedziba firmy MARKOS mieści się przy ulicy Przemysłowej w Głobinie (województwo pomorskie, powiat słupski, gmina Słupsk).

Karol Kotusiewicz, specjalista ds. Komunikacji wewnętrznej

Zdjęcia: materiały prasowe MARKOS

Previous

Piknik żeglarski uświetni Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Next

Ceremonia położenia stępki fregaty HMS Venturer Królewskiej Marynarki Wojennej ‒ przykład efektywnej pracy Babcocka w programie Type 31

Zobacz również