Miło nam poinformować, że PŻB Offshore Sp. z o.o. oraz SeaZip Offshore Services podpisały umowę konsorcjum. Uprzednio strony podpisały list intencyjny o współpracy w Harlingen w Holandii, sygnowany przez Radosława Marciniaka, Prezesa Zarządu PŻB Offshore oraz Jana Reier Arendsa, Dyrektora Generalnego SeaZip Offshore Services.

W ostatnim czasie aktywnie angażujemy się w budowę sieci i zdobywanie wiedzy o rozwijającym się rynku morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Naszym celem jest budowanie międzynarodowych zdolności do obsługi floty polskich projektów offshore oraz aktywność we wspólnych projektach za granicą. Bardzo się cieszymy, że zaowocowało to współpracą z PŻB Offshore. Dzięki współpracy możemy realizować cele i ambicje, a nasze projekty są bardzo ambitne – wskazuje Jan Reier Arends.

Firma SeaZip została założona w 2010 roku w Holandii. Zajmuje się żeglugą morską i jest częścią JR Shipping Group. Posiada duży kapitał wiedzy i praktyki w branży morskiej. W SeaZip operacjami morskich statków serwisowych i pomocniczych zarządza certyfikowany i doświadczony dział. Firma ma silną pozycję w projektowaniu jednostek ich budowie oraz zarządzaniu flotą – w szczególności na rynku morskiej energetyki wiatrowej.

PŻB Offshore jest spółką zależną Polskiej Żeglugi Bałtyckiej (znanej również jako Polferries). Nowopowstały polski podmiot jest dedykowany do udziału w lokalnych projektach offshore i bycia aktywnym we wspólnych przedsięwzięciach zagranicznych.

Cieszymy się z dynamicznego rozwoju nowej spółki w naszej grupie kapitałowej. Morska energetyka wiatrowa to obszar, w którym widzimy potencjał do dywersyfikacji naszej działalności. – powiedział Andrzej Madejski, prezes zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej S.A. (operatora marki Polferries)

Jak wyjaśnił Radosław Marciniak, Prezes Zarządu PŻB Offshore: – Partnerstwo z Seazip wnosi do naszej firmy realną i ważną wartość, która zostanie wykorzystana w naszych lokalnych projektach. To bardzo ważny moment nie tylko dla grupy kapitałowej Polskiej Żeglugi Bałtyckiej, ale także dla całego polskiego przemysłu morskiego i rozwijającej się jego części, czyli morskiej energetyki wiatrowej. Ta wspaniała okazja stworzy ogromne możliwości rozwoju dla obu partnerów.

Tekst: materiały prasowe PŻB

Zdjęcie: Cezary Spigarski

Previous

II Regaty Gospodarki Morskiej im. Tadeusza Wendy

Next

Szansa na udział w kolejnej strategicznej inwestycji hydrotechnicznej Urzędu Morskiego w Gdyni

Zobacz również