W Międzynarodowym Dniu Kobiet, 8 marca 2024 roku, odbyło się spotkanie Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej „INSPIRA” w siedzibie Inkubator Starter w Gdańsku. W wydarzeniu uczestniczyła liczna grupa kobiet reprezentujących różne sektory i specjalizacje oraz przedsiębiorstwa gospodarki morskiej.

W tym szczególnym dniu uczestniczki spotkania mogły się spodziewać wielu przyjemnych niespodzianek. Na zaproszenie INSPIRY gościła profesjonalna fotografka i ekspertka marketingu – Anna Żbikowska. Wprowadziła uczestniczki spotkania w tajniki udanej fotograficznej sesji biznesowej, m.in. opowiedziała o tym jak najlepiej przygotować się do sesji oraz podzieliła się cennymi wskazówkami, jak buduje się relację z fotografem oraz jak podkreślić swoje największe kobiece atuty. Wskazała jednocześnie, że naturalność jest kluczowa dla autentyczności zdjęć i powodzenia sesji biznesowej.

Następnie Dominika Rossa – ekspertka komunikacji interpersonalnej i marketingowej (Team Makers) – wprowadziła w sferę autoprezentacji i komunikacji, skupiając się na aspektach wizerunkowych. To już kolejne spotkanie i kontynuacja tematyki, w której Dominika przedstawiała zagadnienie prezentacji samej siebie w branży morskiej. Każda z Pań miała również możliwość sprawdzenia, jakie palety barw kolorystycznych najbardziej pasują do jej urody i wizerunku.

W kolejnej części spotkania Izabela Klonowska-Hincka (prezeska Zarządu) opowiedziała o działalności Stowarzyszenia INSPIRA, historii i genezie spotkań kobiet branży morskiej. Następnie wprowadziła uczestniczki w tematy celów i przyszłych projektów oraz możliwości członkostwa w organizacji non-profit, jaką jest INSPIRA. Podkreśliła, że INSPIRA zamierza budować moc kobiecej siły i inspiracji co przekłada się na aktywne i dynamiczne rozwijanie Stowarzyszenia, gdzie członkinie będą się nawzajem wspierać i motywować.

W spotkaniu uczestniczyły inicjatorki i założycielki Stowarzyszenia m.in.: Marta Forreiter-Weiner (członkini Zarządu), Katarzyna Romantowska-Jaskólska (członkini Komisji Rewizyjnej) i Justyna Szawelska, a także przedstawicielki Inkubatora Starter (Magdalena Wójtowicz, Ewa Ropela i Agnieszka Ignaczak) oraz wiele Pań, które już wcześniej brały dział w spotkaniach kobiet w ramach Stowarzyszenia INSPIRA i projektu Women Can Sea. Do spotkania dołączyła również Prezeska Stowarzyszenia Lean In Poland – Aleksandra Harasiuk. Przy kawce i herbatce oraz słodkościach trwała ożywiona dyskusja na tematy kobieco-morskie, podczas której każda z Pań miała możliwość podzielenia się swoją historią i karierą w branży morskiej. Natomiast, w kuluarach spotkania towarzyszył networking.

Anna Halińska – ekspertka event’owa z Joy Makers – stworzyła na spotkanie aranżacje pełne przeróżnych słodkości – słodka uczta dla kobiecego podniebienia. Na spotkaniu nie zabrakło też akcentu artystycznego – Anna Stankiewicz-Ostaszewska (Anja Coraletti) – zaprezentowała aromatyczne świece i ręcznie wykonaną przez siebie biżuterię, dodając kolorytu spotkaniu.

Natomiast, znakomitą, jak zawsze oprawę fotograficzną spotkania zapewnił Cezary Spigarski z Oficyny Morskiej, który już niejednokrotnie towarzyszył w spotkaniach kobiecych i INSPIRY oraz projektu Women Can Sea. Na każdą z Pań czekał miły symboliczny upominek. Było jak zawsze wyjątkowo i INSPIRująco.

Już niedługo kolejne spotkania Stowarzyszenia Kobiet Branży Morskiej INSPIRA o czym będziemy informować w mediach społecznościowych.

Tekst: Izabela Klonowska-Hincka

Zdjęcia: Cezary Spigarski

PS.

Jak zawsze podczas tych spotkań nie zabierałem głosu, jednak mogłem co nieco wysłuchać. Jako, że nie jestem fotografem zawodowo w tym kierunku wyszkolonym, i nie zajmuję się fotografią studyjną, ani biznesową, raczej pracuję reportersko (czasami też wpadając w samozachwyt, ups…) – to jednak fajnie było posłuchać rad dotyczących fotografowania (w tym momencie kobiet, ale uwagi tyczą się również mężczyzn) o sposobach pozowania, z jednej, i wpływania na modelkę (modela) podczas sesji z drugiej strony. Sam niejednokrotnie starałem się wpływać na pewne odruchy i zachowania podczas prowadzenia spotkania, czy z mikrofonem w ręku, i muszę powiedzieć, że przekazywane uwagi odnosiły swój skutek i owocowały lepszymi ujęciami, co jest szczególnie ważne, kiedy mamy do czynienia z mimiką twarzy podczas przemówień i rozmów (dop. red. CS).

Previous

Koncert urodzinowy Męskiego Chóru Szantowego "Zawisza Czarny"

Next

Budowa konstrukcji morskiej (MOLF) dla pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej – dwa ważne przetargi w toku

Zobacz również