2 maja 2024 roku. w gdyńskiej Marina Yacht Park odbyło się otwarcie tegorocznego sezonu żeglarskiego. Wydarzenie połączone było z obchodami Dnia Flagi, a pięć biało-czerwonych na maszty wciągali reprezentanci organizatorów imprezy (Marina Yacht Park, Pomorski Związek Żeglarski, OceanTeam i Grupa Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto). Odbyły się również, zapowiedziane przez Krystiana Szypkę (OceanTeam) Regaty o Puchar Otwarcia Sezonu o Memoriał Jerzego Jałoszewskiego. Przemawiali w imieniu organizatorów z-ca Managera Mariny YP Alicja Pęczak, wiceprezes PoZŻ Leopold Naskręt, a z uśmiechem przysłuchiwał się Maciej Krzesiński (GSR PCK Trójmiasto, żeglarz, znany również jako zapalony lobbysta budowy Portu Zewnętrznego w Gdyni, podczas sprawowania dyrektorskiej funkcji w ZMPG-a S.A.).

Atrakcją był pokaz ratownictwa, przygotowany przez OceanTEAM oraz stanowiska Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. i Grupy Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto, z gościnnym przyjęciem ratowników z gdyńskiego WOPR, gdzie odbywał się pokaz pierwszej pomocy.

Nagrodą główną w żeglarskich zmaganiach był Puchar, z nakazem szczególnego poszanowania, jako że ma stanowić nagrodę przechodnią. Nagrody wręczano uczestnikom regat na zakończenie imprezy. Regaty przeprowadzono na jachtach typu 2020.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Uroczyste otwarcie Żurawia Gdańskiego po remoncie

Next

Rozpoczęto rok Jubileuszu 100-lecia Yacht Klubu Polski

Zobacz również