2. EDYCJA RED BULL SLACKSHIP

W dniu dzisiejszym (niedziela, 5 czerwca) w Gdyni, rozegrana została 2. edycja zawodów Red Bull Slackship. Na wysokości 25 metrów nad pokładem największego polskiego żaglowca – Daru Młodzieży, najlepsi na świecie slacklinerzy walczyli o zwycięstwo. Niekwestionowanym mistrzem został Mickey Wilson z Colorado w USA. Polak Filip Oleksik zajął wysokie, czwarte miejsce.

CSPI2628

W tych wyjątkowych, ze względu na wysokość i lokalizację, zawodach udział wzięli czołowi reprezentanci dyscypliny slackline z Niemiec, Austrii, USA, Brazylii, Estonii i Chile. Wśród międzynarodowej czołówki znalazł się również Polak – osiemnastoletni Filip Oleksik z Krakowa.

Filip Oleksik_RedBull_SlackShip_fot. Lukasz Nazdraczew_Red BUll Content PoolPogoda w Gdyni dopisała, dzięki czemu tłumnie zgromadzona publiczność mogła podziwiać najbardziej widowiskowe ewolucje, które prezentowane były na dwóch taśmach rozmieszczonych pomiędzy masztami żaglowca.

CSPI2707

Uczestnicy mogli zaprezentować swoje najlepsze triki podczas dwuipółminutowych pokazów, w ramach czterech rund. Każdy z zawodników dawał z siebie wszystko, aby oczarować zarówno jury, jak i publiczność. Sędziowie oceniali trudność, kreatywność i różnorodność wykonywanych trików oraz płynność ich wykonania. Najlepszym slacklinerem i zwycięzcą 2. edycji zawodów okazał się 28-latek z USA – Mickey Wilson. Amerykanin zwracał na siebie uwagę – nie tylko ze względu na umiejętności jakie prezentował, ale również niezwykle oryginalną, piracką stylizacją, w której wykonywał ewolucje na taśmie.

CSPI2775

Czuję się wspaniale, po mojej finałowej rundzie pomyślałem sobie – to było całkiem niezłe – choć mogłem to zrobić jeszcze lepiej. Poziom eksplodował w tym roku, każdy chciał zrobić szalone triki. Moje zwycięstwo zawdzięczam talentowi, treningom i praktyce w chodzeniu na taśmie. Uważam, że Polska to wspaniały kraj i cieszę się, że mogłem właśnie tu zwyciężyć.” – powiedział Mickey.

CSPI2899
Zdecydowanie lepiej mieć trochę więcej niż taśmę pod nogami :)

RedBull_SlackShip_fot. Lukasz Nazdraczew_Red BUll Content PoolDużą sympatię widzów zyskał Lukas Diestel z Kalifornii w USA, którego niezwykle widowiskowe ewolucje na taśmie zapierały dech w piersiach zgromadzonych. To właśnie on został zwycięzcą w kategorii “Najlepszy Trik” dzięki perfekcyjnie wykonanemu podwójnemu backflipowi. “Udało mi się zrobić kilka niezłych trików, które ćwiczyłem na ziemi. Jako pierwszy i jedyny zrobiłem podwójnego backflipa i to przyniosło mi wygraną” powiedział szczęśliwy Lukas.

Lukas Diestel_RedBull_SlackShip_fot. Lukasz Nazdraczew_Red BUll Content Pool

CSPI2942

Jedyny Polak w stawce, Filip Oleksik przyznawał, że jest bardzo zadowolony ze swojego występu i zaskoczony świetnym wynikiem. „Niewiele brakowało do zajęcia trzeciego miejsca w tej edycji. Udało mi się zająć czwarte, co jest dla mnie dużym zaskoczeniem. Bardzo się cieszę, że jestem wśród najlepszych i mam nadzieję, że tak już zostanie.” – komentował po zawodach szczęśliwy Filip.

CSPI3168

Fantastycznych słów pod adresem publiczności i miejsca zawodów nie szczędził jeden z trzech sędziów: „Widownia była wspaniała i bardzo dopingowała zawodników. Każdy zawodnik witany był gromkimi brawami. Miejsce zawodów również zasługuje na uznanie – statek jest wspaniały.” – podsumował Friedrich Kuhne z Niemiec.

Zwycięzcy_RedBull_SlackShip_fot. Lukasz Nazdraczew_Red BUll Content Pool

RED BULL SLACKSHIP – WYNIKI:

  1. miejsce: Mickey Wilson, USA
  2. miejsce: Tauri Vahesaar, Estonia
  3. miejsce: Diego Diaz, Chile

Najlepszy trick: Lukas Diestel, USA (za trik podwójny backflip)

Więcej informacji na: www.redbull.pl/slackship

Tekst: materiały prasowe Red Bull

Zdjęcia: Łukasz Nazdraczew, Cezary Spigarski, Tadeusz Lademann

Zobacz jak było w roku 2015 – kliknij

CSPI2951

CSPI2730

Previous

Dzień Otwarty Stena Spirit

Next

SailBook Cup i Baza Dawców Szpiku DKMS czyli marSZPIKiel!

Zobacz również