Senat Uniwersytetu Morskiego w Gdyni na posiedzeniu z dnia 4 sierpnia 2020 przyznał tytuł doktora honoris causa prof. dr. hab. inż. Andrzejowi Napieralskiemu. Uroczystość nadania odbyła się w dniu 28 sierpnia 2020 roku o godz. 11:15 w Auli im. T. Meissnera Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. 

Profesor Andrzej Napieralski jest wybitnym specjalistą z zakresu elektroniki, informatyki technicznej oraz inżynierii biomedycznej. Wiele jego osiągnięć mieści się w obszarze mikroelektroniki, nanoelektroniki oraz zjawisk cieplnych w elementach i układach elektronicznych. Przyczynił się również do rozwoju wydziału Elektrycznego UMG, był recenzentem prac doktorskich pracowników tego wydziału, pracy habilitacyjnej oraz wniosku o nadanie tytułu naukowego profesora.

Na co dzień pracuje na Politechnice Łódzkiej, jest kierownikiem założonej przez siebie Katedry Mikroelektroniki i Technik Informatycznych. Współpracuje z największymi ośrodkami naukowymi za granicą, jest członkiem Komitetu Elektroniki PAN, przewodniczącym sekcji Mikroelektroniki KEiT PAN. W latach 2002-2008 pełnił funkcję Prorektora ds. Promocji i Współpracy z Zagranicą.

Pełen wykład Profesora Andrzeja Napieralskiego – kliknij

Tekst: materiały prasowe UM Gdynia

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Sierpień na budowie drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską

Next

Promocja oficerska 2020

Zobacz również