20 sierpnia br. miało miejsce otwarcie najnowszej edycji targów jachtowych POLBOAT YACHTING FESTIVAL. Pojawiła się nowa nazwa w związku z odwołaniem targów Wiatr i Woda (w marcu w Warszawie oraz w lipcu w Gdyni), Zarząd Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych POLSKIE JACHTY (POLBOAT) podjął decyzję o organizacji wydarzenia, które dałoby wystawcom możliwość prezentacji jednostek pływających na wodzie, a także prowadzenia spotkań biznesowych z firmami z branży oraz z potencjalnymi klientami.

Po raz pierwszy organizację miejsca wystawowego zapewniła najnowsza gdyńska inwestycja wodna – Marina Yacht Park, nowoczesna przystań jachtowa znajdująca się w Basenie Prezydenta (przy wieżowcach Sea Towers), która na początku 2020 roku została wyróżniona w konkursie na najlepszą gdyńską inwestycję roku „Czas Gdyni”.

Wystawę otwierali dzisiaj: prezes Dalmor Property Managment Sp. z o.o. Aleksandra Mietlicka; Krzysztof Czopek, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego; Paweł Brutel, zastępca dyrektora Gdyńskiego Centrum Sportu; prezes PZŻ Tomasz Chamera. Otwarcie wystawy prowadził Sebastian Nietupski, prezes Polskiej Izby Przemysłu Jachtowego i Sportów Wodnych Polskie Jachty

Widoczne są jachty z polskich i zagranicznych stoczni, z udziałem m.in. naszych dwóch najważniejszych eksporterów: stoczni Galeon i Sunreef, który prezentuje 80-stopową żaglową jednostkę Sunreef 80 Double Happiness.

Po kilka jednostek prezentują Delphia/MS-Yachts, Parker Poland oraz Techno Marine, wystawiają też m.in. La Mare Houseboats, Markos/Etiuda Yachts, Mazuria, Mongird Yacht, Northman, Pro Air i Tes Yacht. Nie brakuje wielu dobrze znanych i docenianych zagranicznych brandów takich, jak: Bayliner, Flipper, Hanse, Saxdor czy skutery SeaDoo, prezentowanych przez polskich dystrybutorów tych marek: Dobre Jachty, Eco Marine, Super Yachts, Taurus Sea Power, Wiszniewski Boat Centre oraz Yachts & Yachting.

Jeden z wystawianych przez Firmę Galeon jachtów motorowych i jego fragmenty wnętrza – z moim dzieckiem na pokładzie :) Znaczy dziecko już dorosłe i zaangażowane w tej Firmie :)

Z uwagi na obecną sytuację, organizatorzy dokładają wszelkich starań, żeby wydarzenie było przede wszystkim bezpieczne, dlatego w tym roku będzie miało głównie charakter wystawy jednostek pływających. Przy wejściu na keje, zaplanowano ustawienie niewielkiej liczby namiotów, ale głównie jako uzupełnienie miejsc cumowniczych wystawców do prowadzenia spotkań biznesowych oraz dla kilku firm z branży, których oferta jest skierowana do producentów jednostek pływających. Rok przyszły pokaże również wystawców z ofertą skierowaną do indywidualnych zwiedzających.

Impreza nie jest biletowana, ale wejścia na keje są limitowane – na jachty w pierwszej kolejności mogą wchodzić osoby, które wcześniej zapiszą się na spotkania oraz goście zaproszeni przez wystawców i partnerów wydarzenia. Zainteresowane osoby mogą umawiać się na spotkania z wystawcami korzystając z kontaktów podanych na oficjalnej stronie internetowej wydarzenia: www.yachtingfestival.pl (zakładka: wystawcy (obecnie w przygotowaniu).

Organizatorzy zapewniają, że dołożą wszelkich starań, by Wystawa odbyła się zgodnie z obowiązującymi zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego. Wszyscy pracownicy będą nosić obowiązkowe maseczki/przyłbice, na terenie mariny są również dostępne środki do dezynfekcji, przepływ ludzi będzie kontrolowany z zachowywaniem dystansu społecznego. Dodatkowo każdego dnia wystawcy oraz wszystkie osoby wchodzące na keje będą miały mierzoną temperaturę. Jednostki pływające prezentowane na Wystawie będą wietrzone i dezynfekowane po każdej grupie zwiedzających.

Przy bosmanacie organizatorzy ustawili duży namiot – będzie to strefa relaksu oraz miejsce przeznaczone na oficjalne i biznesowe spotkania. Na terenie mariny stoi dodatkowo telebim informujący o wydarzeniu i prezentowanych jednostkach. Rozmowy z zaproszonymi gośćmi (znani żeglarze, ważne postaci z branży) są nagrywane i transmitowane na telebimie, aby uniknąć zgromadzeń ludzi przed sceną.

Wystawa dodatkowo jest dostępna w Internecie w postaci wirtualnego spaceru w technologii video Matterport 3D.

Wystawa planowana jest do 22 sierpnia br.

Plan i program wystawy – kliknij

Tekst: na bazie materiałów prasowych

Zdjęcia i komentarz: Cezary Spigarski

Previous

Port Gdynia rozbudowuje zaplecze w głębi lądu

Next

MŻMP ORC International 2020 – „PGO GoodSpeed” broni tytułu

Zobacz również