To będzie konferencja inna niż dotychczasowe. Odbędzie się 21-22 marca i w całości będzie miała warsztatowy charakter. Zapraszamy wszystkich żeglarzy!

Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa, po latach przerwy, została reaktywowana przez Pomorski Związek Żeglarski. W odnowionej formule odbyło się już jej pięć edycji.

Do tej pory konferencje miały charakter prelekcji. Tym razem będzie inaczej. VI Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa: „Warsztaty bezpieczeństwa” będzie maksymalnie praktyczna.

Zajęcia odbędą się w Szkole Morskiej w Gdyni (przy ul. Polskiej 13A) i zostaną przeprowadzone przez jej renomowanych instruktorów.

Uczestnicy konferencji podzieleni zostaną na cztery grupy po 40 osób. Każda z grup odbędzie te same 4-godzinne zajęcia w czterech blokach:

Blok 1. Zajęcia na symulatorze nawigacyjnym, gdzie uczestnicy konferencji poznają pracę nawigatorów statku handlowego. Każdy będzie miał niespotykaną okazję zmierzenia się z zadaniami nawigacyjnymi w zróżnicowanych warunkach pogodowych i nawigacyjnych.

Blok 2. Krótki wstęp do szkoleń GMDSS, też na symulatorze. Zademonstrowane zostaną zasady łączności radiowej oraz obowiązujące procedury w niebezpieczeństwie.

Blok 3. Poligon pożarowy. Tu w praktyce przećwiczone zostanie gaszenie pożarów, mogących wystąpić na jachtach oraz uczestnicy będą wyprowadzali poszkodowanych z ciasnych, zagrożonych pomieszczeń.

Blok 4. Przy wykorzystaniu, jedynego w Polsce, symulatora łodzi zrzutowej, dokonana zostanie ewakuacja rozbitków z płynącej po falach szalupy. Nadlatujący śmigłowiec z ratownikiem, łączność radiowa oraz sztormowa pogoda. Oto, co czeka na uczestników w tym bloku.

Zajęcia będą się odbywały: 21 marca (sobota) w godz. 8.00-12.00 i 12.00-16.00 oraz 22 marca (niedziela) w godz. 8.00-12.00 i 12.00-16.00.

Chętni do udziału w warsztatach zapisują się do konkretnej grupy tj. w sobotę na godz. 8.00 lub 12.00 oraz w niedzielę na godz. 8.00 lub 12.00. W ramach grupy wszyscy przechodzą cztery bloki zajęć wymienione wyżej.

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona o przyjęciu do konkretnej grupy decyduje kolejność zgłoszeń.

Udział w konferencji jest odpłatny. Koszt uczestnictwa wynosi 60 zł. Chętni powinni zabrać ze sobą na zajęcia osobisty kombinezon roboczy (ubranie robocze, najlepiej jednoczęściowe).

Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie na e-mail: ewa.gorska@pozz.org.pl do 28 lutego 2020 r. Prosimy o podanie imienia, nazwiska, przynależności klubowej, miasta, adresu e-mail i numeru telefonu. Organizatorami konferencji są: Pomorski Związek Żeglarski i Szkoła Morska w Gdyni. Partnerem: Komisja Żeglarstwa Morskiego Polskiego Związku Żeglarskiego. Odbędzie się ona pod honorowym patronatem marszałka województwa pomorskiego Mieczysława Struka. Patronat medialny sprawują magazyn Żagle, Trójmiasto.pl, Oficynamorska.pl i Żeglarski.info.

Tekst: Tomasz Falba/ www.zeglarski.info

Foto: Leopold Naskręt

Previous

Wystawa Fotograficzna Dar Młodzieży w Rejsie Niepodległości

Next

Bogumił Banach Członkiem Honorowym TOP "KORAB"

Zobacz również