Decyzją prezesa Pomorskiego Związku Żeglarskiego Bogusława Witkowskiego, Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa zostaje przeniesiona na inny termin. Przyczyną jest rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce.

W żadnym wypadku nie panikujemy. Kierujemy się po prostu rozsądkiem – wyjaśnia Bogusław Witkowski. – Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie uczestników konferencji i nie będziemy go ryzykować.

VI Żeglarska Konferencja Bezpieczeństwa „Warsztaty bezpiecznego żeglowania” miała się odbyć 21 i 22 marca w Gdyni. To jedno z najważniejszych żeglarskich wydarzeń w Polsce poświęcone bezpiecznemu żeglowaniu po morzu. Co roku gromadzi ponad 200 żeglarzy z całego kraju zainteresowanych tematem. Jej organizatorem jest Pomorski Związek Żeglarski, w tym roku przy współpracy Szkoły Morskiej w Gdyni, która podziela decyzję PoZŻ.

Prezes Witkowski wyjaśnia, że konferencja odbędzie się w innym terminie. Ci, którzy zapisali się do udziału w wydarzeniu w terminie 21-22 marca będą mieli pierwszeństwo w zapisach na kolejny termin. Zostanie on podany w odpowiednim czasie.

Znam żeglarzy i wiem, że dla nich, tak samo jak dla nas, organizatorów spotkania, najważniejsze jest bezpieczeństwo – mówi Witkowski. – Jestem więc przekonany, że ze zrozumieniem podejdą do naszej decyzji.

Tekst: materiały prasowe www.zeglarski.info

Zdjęcie z konferencji w roku 2019: Tadeusz Lademann

Previous

Męski Chór Szantowy Zawisza Czarny świętował 8-lecie

Next

Spotkanie Bractwa Kaphornowców

Zobacz również