18 września br. miało miejsce uroczyste zakończenie trwających w dniach 11-15 września regat Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych. Bardzo sympatycznym, z udziałem rodzin najlepszych zawodników spotkaniem w gdyńskiej Marinie Yacht Park „Dalmor”, uhonorowano zwycięzców właściwymi medalami od złota po brąz.

Spotkanie otworzył Paweł Wilkowski, pomysłodawca i konsekwentny organizator regat załóg dwuosobowych, zwanych Off-short Racing. Formuła ta znalazła też swoje miejsce w ostatnich MŻMP. W spotkaniu gościnnie uczestniczyli przedstawiciele żeglarzy szczecińskich – małżeństwo Sławomir i Anna Turniak. Sławomir Turniak znany jest nie tylko ze swojego przewodnictwa w randze prezesa Klubu Żeglarzy Samotników w Szczecinie, ale także z wielokrotnego, czynnego uczestnictwa w Bałtyckich Regatach Samotnych Żeglarzy o „Puchar Poloneza”.

Dodatkowym akcentem było specjalne podziękowanie dla kapitana Kuby Szymańskiego, który swój udział w regatach MŻMP poprzedził nie lada trasą. Jako stały mieszkaniec Wyspy Man – musiał najpierw pokonać dystans dzielący go od miejsca regat, czyli przepłynąć dodatkowo niemal 1000 Mm. Było to też okazją do zwrotu bandery Wyspy Man, cztery lata wcześniej powiewającej na maszcie gdyńskiej mariny, jako symbol Jego międzynarodowego uczestnictwa w regatach przed laty. Kapitan Kuba otrzymał na pamiątkę specjalną dedykacją grawerowany żeglarski, nietłukący się, stalowy, termiczny (oczywiście polerowany) kubek.

I na koniec, po przedstawieniu z imienia, nazwiska i nazwy jachtu zwycięzców przez sędziego regat Bartosza Gruszkę, udekorowano zawodników należnymi im medalami.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych rozstrzygnięte

Next

Start! Jubileuszowa Wielka Żeglarska Bitwa o Gotland rozpoczęta!

Zobacz również