Po przerwie zimowej poświęconej przygotowywaniu formy fizycznej i doskonaleniu wiedzy teoretycznej, zawodnicy UKS Navigo wracają na wodę. W tym roku dla wszystkich sekcji – katamaranów oraz klasy Optimist – klub proponuje cykl Supertreningów czyli wewnętrznych regat szkoleniowych połączonych z analizą poregatową. Cykl Supertreningów uhonorowany zostanie okazałymi pucharami przechodnimi, z wygrawerowanym nazwiskiem zwycięzcy w danej klasie. Supertreningi zaliczane są do klasyfikacji Sopot 120 Grand Prix. Oficjalne zakończenie cyklu dla wszystkich klas odbędzie się 28 października.

Oprócz nowości, którą są Supertreningi, UKS Navigo jak co roku zaprasza zawodników pływających na katamaranach na regaty „Trzy Mola” w drugi weekend maja oraz na Sopot Catamaran Cup – 5-6 czerwca. W terminie 20-22 sierpnia odbędą się Mistrzostwa Polski Katamaranów. Zawodnicy klasy Optimist zmierzą się w dniach 3-4 lipca w corocznych regatach Sopot Optimist Cup.

W tym roku klasyfikacja Grand Prix nosi nazwę Sopot 120 Grand Prix, aby uczcić obchody 120 lecia miasta Sopotu. Do tej klasyfikacji w kategorii katamaranów zaliczane jest 11 imprez, a dla klasy Optimist 7 imprez.” – tłumaczy Jacek Noetzel, komandor klubu UKS Navigo.

1 maja zawodnicy UKS Navigo wezmą udział w pierwszym w tym roku Supertreningu – połączeniu rywalizacji z treningiem oraz paradą przy molo na cześć obchodów 120 lecia Miasta Sopotu. Będzie to atrakcją szczególnie dla tych osób, które będą odwiedzać w tym czasie molo oraz spacerować po plaży. Zapraszamy do kibicowania!

Ewa Górska

Zdjęcia: UKS Navigo Sopot

Previous

Pierwsze asfalty na budowie przekopu

Next

Ostatnie pożegnanie Profesora Jana Kazimierza Sawickiego

Zobacz również