48 jachtów rywalizowało w weekend 3-4 września w 63. Regatach Gdynia-Władysławowo-Gdynia. Impreza zorganizowana została przez Jacht Klub Morski Gryf w Gdyni.

Przy bardzo dobrej pogodzie przeprowadzono 63. edycję jednych z najpopularniejszych polskich regat morskich. O godzinie 18 w sobotę 48 jachtów wystartowało z Gdyni w nocnym wyścigu do Władysławowa i z powrotem. Dzięki dobrej frekwencji jachty sklasyfikowano w pięciu grupach – ORC A, B i C, KWR oraz Turystycznej (dawna Open).

W klasie ORC A pierwsze miejsce zajął Jerzy Brezdeń (JKMW Kotwica) na „Hadarze”, drugie Maciej Żarnowski (UKS Navigo Sopot) na „Bryt Sails”, a trzecie Marek Limberger (JK Conrada Gdańsk) na „Marco Polo”.

Artur Skrzyszowski (Selma Academy) na „Barakamie” okazał się najlepszy w ORC B. Drugą lokatę zajął Roman Paszke (JK Conrada Gdańsk) na „Larze Jane”, a trzecią Kuba Marjański (AKM Gdańsk) na „Moanie X”.

Warunki dopisały – była ciepła, jasna noc – mówi Roman Paszke. – Trzeba się było jednak napracować z powodu częstych zmian kierunku i siły wiatru. Jeżeli chodzi o nasz występ, to pierwszy raz startowaliśmy w takim składzie na nowej łódce typu Figaro 3, która jest jeszcze nieopływana. Myślę, że suma popełnionych błędów dała nam tylko drugie miejsce. Jeżeli unikniemy ich w kolejnych imprezach, mamy szanse na lepsze wyniki.

W ORC C pierwszy był Tomasz Konnak (JKM Gryf) na „Czarodziejce”, wyprzedzając Jacka Roszyka (armator prywatny) na „Smoke” i Roberta Wilkowskiego (armator prywatny) na „Double Scotch”. W KWR zwyciężył Kajetan Kilanowski na „Purdze”, drugie miejsce zajął Jan Gałecki (obaj YK Stal Gdynia) na „Tintamarre”, a trzecie Tomasz Dworakowski (armator prywatny) na „Rastaban”.

Na pierwszej lokacie w grupie Turystycznej uplasował się Zbigniew Gutkowski (Yacht Club Sopot) na „Globe”, na drugiej Katarzyna Ostrowska (armator prywatny) na „Fast Forward”, a na trzeciej Zbigniew Skoczylas (IY&DC) na „Eveline”.

W osobnej klasyfikacji załóg dwuosobowych, zaliczanej do cyklu Off-Short Racing, pierwsze miejsce zajął Paweł Wilkowski (YKP Gdynia) na jachcie „Vataha 2”, drugie Tomasz Konnak na „Czarodziejce”, a trzecie Robert Wilkowski na „Double Scotch”.

63. Regaty Gdynia-Władysławowo-Gdynia zaliczają się do Morskiego Żeglarskiego Pucharu Polski i Pucharu Zatoki Gdańskiej. Organizatorem imprezy był Jacht Klub Morski Gryf w Gdyni.

Wyniki

Tekst: Jędrzej Szerle/zeglarski.info

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Stena Estelle – najnowszy i największy statek we flocie Stena Line na Morzu Bałtyckim – ma już oficjalnie nazwę!

Next

W porcie Szczecin Nabrzeże Rosyjskie zmienia nazwę na Ukraińskie

Zobacz również