W ostatnich dniach czerwca 29-30, w Szczecinie odbędzie się dziewiąta edycja Międzynarodowego Kongresu Morskiego. Organizatorzy poruszeni wydarzeniami na Ukrainie, podjęli decyzję, że cały dochód uzyskany ze sprzedaży wejściówek na 9.MKM zostanie przeznaczony na pomoc narodowi ukraińskiemu.

To niezmiennie od lat jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarki morskiej w Polsce gromadzące kilkuset uczestników z kraju i zagranicy. W jego trakcie menedżerowie, naukowcy i eksperci wraz z przedstawicielami rządów oraz instytucji europejskich rozmawiać będą na tematy związane z branżą morską.

Uroczysta inauguracja Kongresu zaplanowana jest na 29 czerwca w Operze na Zamku. Także w tym dniu odbędą się trzy debaty plenarne, których tematyka nawiązuje do bieżących wydarzeń na świecie, jak m.in. wojna na Ukrainie, czy popandemicze ożywienie w logistyce i transporcie, mające wpływ na gospodarkę morską:

  1. Przeciwdziałanie – Transformacja – Odporność: strategia dla branży morskiej w dobie kryzysu.
  2. Rewizja sieci TEN-T gwarancją stabilności i ciągłości strategii transportowej Europy.
  3. Zielona transformacja w gospodarce morskiej – szanse i wyzwania.

Drugi dzień natomiast to 18 paneli dyskusyjnych związanych z portami, żeglugą, ekologią oraz digitalizacją i innowacjami. Tym razem uczestnicy debatować będą w salach  Centrum Konferencyjnego Hotelu Radisson Blu w Szczecinie.

Aby wziąć udział w Kongresie należy się zarejestrować. Szczegółowy program wydarzenia wraz z formularzem rejestracyjnym dostępne są na stronie: https://kongres-morski.com.pl/

Organizatorem 9. Międzynarodowego Kongresu Morskiego jest Klaster Morski Pomorza Zachodniego, z kolei współorganizatorem Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA oraz Ministerstwo Infrastruktury.

Patronat honorowy nad tym najważniejszym wydarzeniem gospodarki morskiej sprawuje Ministerstwo Infrastruktury oraz Wojewoda Zachodniopomorski. Resort pełni też rolę opiekuna merytorycznego Kongresu.

Zdjęcia z 8. MKM poniżej:

Monika Woźniak-Lewandowska

Zdjęcia: materiały prasowe ZMPSiŚ SA

Previous

Niecodzienne odkrycie podczas remontu Żurawia. Pracownicy budowlani natrafili na gazetę sprzed ponad 60 lat

Next

Sezon Żeglarski Kołobrzeg 2022 otwarty

Zobacz również