26 listopada br. o godzinie 18.00, w sali konferencyjnej Pomorskiego Związku Żeglarskiego w Gdyni dokonało się oficjalne zakończenie i podsumowanie cyklu Off-Short Racing oraz Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC załóg dwuosobowych za rok 2022. Rozpoczęto jednak od wręczenia wcześniej z różnych przyczyn nieodebranych nagród, które to organizator, Paweł Wilkowski skrzętnie, nawet od roku 2016 przechowywał i osobiście przekazał tego wieczoru.

Na wstępie zabrał głos Bartosz Gruszka, sędzia regat, który przywoływał do tablicy najlepszych zawodników. W formule MŻMP złote medale odebrali Dawid i Rafał Sosnowscy z Yacht Club Sopot. W rankingu zawodników cyklu Off-Short Racing triumfowali Paweł Wilkowski i Roman Shatrov z Yacht Klubu Polskiego w Gdyni. Wręczono też nagrodę dla najlepszego jachtu, którym okazał się w minionym sezonie Vataha 2, należący do Pawła Wilkowskiego. Mistrzom Polski dodatkowo przypadły w udziale specjalnie przygotowane na tę okazję kurtki żeglarskie, z wydrukowaną na plecach informacją o dokonaniu.

Na zakończenie tego dość kameralnego spotkania organizator, Paweł Wilkowski, dokonał podsumowania minionego sezonu, gdzie z zaplanowanych 13 imprez de facto, z różnych przyczyn i planów żeglarskich, odbyło się 8, niektóre przy minimalnym wymaganym przepisami składzie biorących w nich udział jednostek. W wypowiedzi Pawła dało się odczuć pewną nutę rozżalenia i w następstwie pewnego zniechęcenia do organizacji takiej czy podobnej ilości regat w roku przyszłym. Przedstawił zatem plan na rok 2023 z uwzględnieniem korekt wynikających z bieżącego sezonu, jak też z korektą regulaminu rozgrywek Off-Short Racing na rok 2023.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

X Konferencja Nurkowa Baltictech w Akademii Marynarki Wojennej

Next

„Słońce, które zaszło w południe”. Największy relikt bitwy pod Oliwą będzie miał swoją monografię

Zobacz również