Międzynarodowe zainteresowanie akcją pomocową Polferries

„Free Ukraina 100%” – ten systemowy wpis na darmowych biletach Polferries dla ukraińskich uchodźców wzbudza wśród nich wiele pozytywnych emocji i reakcji. Komunikat jest odbierany nie tylko jako informacja o bezpłatnym transporcie, ale również jako wsparcie dla działań niepodległościowych Ukrainy. Załoga przewoźnika wskazuje, że pasażerowie w ciepłych słowach komentują tę wzmiankę. Wpisy pod postami Polferries na różnych platformach również wyrażają poparcie dla inicjatywy darmowych przewozów. Często główne media m.in. w Polsce, Szwecji, Danii, Francji, Belgii, Słowacji, USA, a nawet w Iraku informowały o akcji pomocowej polskiego przewoźnika. Między innymi główne wydanie wiadomości publicznej szwedzkiej telewizji SVT wyemitowało materiał dotyczący działań armatora, o czym Polferries poinformowało na Twitterze.

Bezpłatny transport obywateli Ukrainy do Szwecji – aktualizacja

Polferries przewiozło bezpłatnie ponad 8000 obywateli Ukrainy z Polski do Szwecji. Udzielono też 100% zniżki na transport około 800 pojazdów osobowych. Nieodpłatny transport samochodów, w których przewożony jest cały, możliwy do zabrania, dobytek uchodźców to wsparcie bardzo oczekiwane przez uciekających przed wojną. Auta to często najbardziej wartościowe rzeczy jakie mogą zabrać uchodźcy. Ponadto na pokładach promów polskiego armatora dostarczono do potrzebujących dziesiątki ton pomocy humanitarnej, gromadzonej przez fundacje, organizacje charytatywne i wolontariuszy. Wszystkie podmioty prowadzące zarejestrowaną działalność dobroczynną, w celu uzyskania darmowego biletu na przewóz pomocy, proszone są o kontakt pod adresem e-mail p.franczuk@polferries.pl z podaniem kompletu informacji. O zakresie niezbędnych danych przewoźnik poinformował na Facebooku.

Współpraca z organizacjami dobroczynnymi w Szwecji

Fundacja Królowej Szwecji „Her Majesty Queen Silvia’s Care About the Children Foundation” otworzyła organizację pomocową „Ukraine Aid-Children in Need”. Nawiązała ona współpracę z Polferries w zakresie transportu ukraińskich uchodźców do Szwecji. Organizacja wspiera potrzebujących, zapewniając m.in. transport autokarowy oraz realizując inne potrzeby osób uciekających przed wojną. Polski armator w ramach współpracy i podtrzymując dotychczasowe działania, zaoferował nieodpłatny bilet obywatelom Ukrainy. W ramach działalności dobroczynnej już 3 autobusy zostały wysłane ze Szwecji na granicę polsko-ukraińską, skąd dziesiątki osób uzyskały bezpośredni transport na promy Polferries. Docelowo dotarły do Skandynawii. Przewoźnik zwolnił także z kosztów przejazdu promem pochodzącą z Charkowa grupę niepełnosprawnych dzieci z rodzinami – łącznie 43 osoby. Autokar dopłynął na pokładzie promu Polferries do Ystad, a w konsekwencji dotarł do Malmӧ, gdzie potrzebującymi zaopiekowali się lokalni wolontariusze. Armator informuje o stałym kontakcie z organizacjami polonijnymi i licznymi aktywistami działającymi regionalnie i ogólnokrajowo. Każdego dnia w Terminalu Promowym w Nynashamn i Ystad, pracowników Polferries wspierają wolontariusze kierujący przybyłych uchodźców do odpowiednich punktów pomocowych na terenie Szwecji.

Zmiany w rozkładzie kursowania promów

Ze względu na przedłużający się postój stoczniowy, promy będą kursować według poniższego harmonogramu:

W dniu 04 kwietnia 2022 roku prom BALTIVIA wejdzie do portu w Świnoujściu o godz. 06:15, następnie wyjdzie ze Świnoujścia w rozkładzie promu MAZOVIA o godz. 22.30.

Prom CRACOVIA wyjdzie z portu w Świnoujściu w dniu 04 kwietnia2022 o godz. 12.30 według swojego rozkładu.

Przewidywany termin wejścia do eksploatacji promu MAZOVIA to 07 kwietnia 2022 – wyjście ze Świnoujścia do Ystad o godz. 22.30.

Dnia 08 kwietnia 2022 prom BALTIVIA wejdzie w swój rozkład i wyjdzie ze Świnoujścia do Ystad o godz. 01.15.

W maju prom MAZOVIA zostanie poddany pracom remontowym. O jego wyłączeniu z eksploatacji i zmianach w rozkładzie przewoźnik poinformuje w kolejnych komunikatach.

Do informacji załączamy:

1. Zdjęcie bezpłatnego biletu dla obywateli Ukrainy

2. Zdjęcie z kącika dla dzieci w Terminalu Promowym w Gdańsku

3. Zdjęcie z Terminala Promowego w Nynashamn z obecnością lokalnych wolontariuszy

4. Zdjęcie promocyjne promu Mazovia

Michał Arciszewski, rzecznik prasowy

Zdjęcia: materiały prasowe Polferries

Previous

O procesie wprowadzania na rynek łodzi motorowej - od Pomysłu przez Projekt do Produktu - 3P

Next

Postęp prac przy budowie statku pożarniczego „Strażak-28”

Zobacz również