Pod takim motywem przewodnim odbyło się ciekawe spotkanie studentów z absolwentami Wydziału Oceanotechniki i Okrętownictwa Politechniki Gdańskiej. Spotkanie miało miejsce w auli Centrum Nanotechnologii Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Okrętownictwa (pod tą właśnie nazwą dawny Wydział OiO dzisiaj, po połączeniu z Wydziałem Mechanicznym funkcjonuje).

Trzeba powiedzieć, że frekwencja była bardzo wysoka – aula wypełniona po brzegi, nie tylko studentami zainteresowanymi branżą jachtową, ale także przedstawicielami przemysłu jachtowego. Główne skrzypce grało trzech absolwentów wspomnianego na początku wydziału, mających za sobą po kilkanaście lat doświadczeń pracy w uznawanej za największą w Europie, a drugą na świecie – właśnie polskiej branży przemysłu jachtowego.

Wszyscy trzej w swojej drodze zawodowej przeszli przez różne szczeble kariery i dzisiaj są właścicielami bądź dyrektorami w liczących się firmach. Aby jeszcze ciekawiej brzmiała opowieść mówiąca o drodze od Pomysłu przez Projekt do Produktu (jego sprzedaży) – 3P – każdy z prelegentów miał na imię Paweł: Paweł Błaszak (absolwent 2008 r. – Saxdor Yachts), Paweł Jacheć (absolwent 2005 r. – J-TECH Sp. z o.o.) oraz Paweł Masianis (absolwent 2004 – XO Boats Oy). Jak też powiedzieli przygotowali wspólną przykładową prezentację, a każdy z osobna opowiadał o jednym P.

Pomysłodawcą i organizatorem spotkania był wykładowca z Instytutu Oceanotechniki i Okrętownictwa, mgr. inż. Dariusz Duda, który też odegrał znaczącą rolę w spowodowaniu ogólnie świetnego humoru wśród obecnych i prelegentów, co przełożyło się w znacznej mierze na bardzo dobry i bezpośredni wspólny kontakt mówców ze słuchaczami.

Był to pierwszy tego typu wykład, zapowiadane są kolejne, a wszystko w celu przybliżenia obecnym słuchaczom kierunku Projektowanie i Budowa Jachtów potencjalnych możliwości zatrudnienia. Trzeba dodać, jak zapewniali również mówcy, branża jest bardzo chłonna i z niecierpliwością czeka na nowe kadry. Ale też po wykładzie studenci mieli sporo pytań na interesujące ich zagadnienia własnej przyszłości.

W trakcie spotkania goście otrzymali pamiątkowe bluzy (jak to określił Dariusz Duda – kultowe) z logiem macierzystej uczelni.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Dziennikarze Bałtyckiego Klubu Publicystów Morskich na budowie przekopu Mierzei Wiślanej

Next

Polferries – aktualności

Zobacz również