Ostatnie w tym roku regaty w cyklu Off-Short Racing, zwane z racji swojej zimnej pory DeepFreeze, rozegrały się w mijający weekend. Organizatorem był Paweł Wilkowski i jego Start-Up. Do regat stanęły dwuosobowe załogi na trzech jachtach: Robert Studziński i Robert Szymański na „IRS CHALLENGER” , Maja Leśniewska i Jan Piernikarczyk na „POR FAVOR” oraz Roman Shatrov i Paweł Wilkowski na „VATAHA 2”.

O godzinie 10.00, 15 października br. odbyła się odprawa uczestników przeprowadzona przez Pawła Wilkowskiego, który zapoznał ze szczegółami przebiegu regat, warunkami pogodowymi, ale także z wymogami bezpieczeństwa i zachowania szczególnej ostrożności podczas wejścia na trasy współdzielone ze statkami.

Tradycyjnie tuż przed startem miała miejsce parada jednostek w pobliżu nabrzeży Mola Południowego – przedłużenia Skweru Kościuszki w Gdyni. Wyścig zaplanowano na trasie ok. 80 mil morskich – od startu o godz. 11.00 przy pławie GS, nawrotce za Półwyspem Helskim przy pławie ZN, aby opłynąć pławę NS (będącą przedprożem do wejścia na Nowy Świat, czyli do przeprawy przez Mierzeję Wiślaną). Całość regat zamknęła się w 14 godzinach, jak powiedział Paweł Wilkowski – przy super warunkach pogodowych sprzyjających żeglowaniu.

Wyniki w poniższej tabeli:

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Regaty można było obserwować, a obecnie odtworzyć ze szczegółami tu – kliknij

Previous

Zakończenie sezonu żeglarskiego w JKM GRYF

Next

21. Forum Gospodarki Morskiej w Gdyni

Zobacz również