6 października 2022 o godz. 18.00 w Auli Wydziału Elektroniki Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej im. Marianny Sankiewicz odbyło się pierwsze spotkanie autorskie (kolejne mają już swój grafik) z Profesorem Piotrem Dominiakiem. Podczas dwugodzinnej biesiady intelektualnej zaprezentowana została najnowsza książka Profesora, wydana w naszej Fundacji (poczytaj tu – kliknij) „Rejsy po gospodarce. Drugie żeglowanie”.

Zgromadzonych gości – przyjaciół i czytelników zawsze na czasie pisanych felietonów Piotra Dominiaka, witała dyrektor Biblioteki PG dr Anna Wałek wraz z prezesem Stowarzyszenia Absolwentów Politechniki Gdańskiej (współorganizatorem spotkania) Jerzym Świniańskim. Przygotowanej formule spotkania moderowali dr Andrzej Karalus oraz prof. Przemysław Parszutowicz (przyjaciel Profesora i redaktor książki).

Podczas spotkania wyjaśniono m.in. dlaczego z napisanych 1400 felietonów do zawartości prezentowanego tomu trafiło 200. Czy to dużo, czy mało wyjaśniał Przemysław Parszutowicz, nie omieszkując zostawić pewnej „furtki” i wizji tomu kolejnego. Pisane na przestrzeni lat, w zmieniającej się rzeczywistości gospodarczej i politycznej nie wszystkie byłyby dzisiaj zrozumiałe i na czasie. Dlatego właśnie ten wybór, będący kwintesencją tej znakomitej, nienużącej twórczości Autora stanowi zbiór prezentowany w publikacji. Spotkanie przebiegało w bardzo serdecznej, pełnej poczucia humoru atmosferze, a celne pytania z prośbą o wyjaśnienia zadawane przez prowadzącego dyskusję Andrzeja Karalusa dopełniały znakomitego przebiegu wydarzenia. Pytania zadawali także goście przybyli na spotkanie. Na zakończenie, tradycyjnie, uczestnicy odbierali swoją należność – autorskie wpisy do książek.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Książka jest do nabycia w naszej księgarni – kliknij

Previous

Kapitan ż.w. Rafał Szymański zaprasza na konferencję STAP

Next

Zakończenie sezonu żeglarskiego w JKM GRYF

Zobacz również