2 maja br. odbył się zapowiadany wcześniej „Żeglarski Piknik” (poczytaj tu – kliknij), który dał też początek sezonowi żeglarskiemu w gdyńskiej marinie. Specjalnym akcentem imprezy było uczczenie Dnia Flagi przypadającego na ten dzień. Piknik odbył się przy współudziale Mariny Yacht Park, Polskiego Stowarzyszenie Klasy 2020, Pomorskiego Związku Żeglarskiego, Portu Gdynia, Szkoły Morskiej w Gdyni i firmy Super Yachts.

Rozpoczęcie wydarzenia prowadzonego przez Krystiana Szypkę z firmy OceanTeam (znanego organizatora wielu imprez i szkoleń żeglarskich) odbyło się przy dźwiękach Mazurka Dąbrowskiego i z podniesieniem bander na jachtach cumujących w nowej gdyńskiej marinie. Hymn dzielnie śpiewali m.in.: prezesi Portu Gdynia Jacek Sadaj i Kazimierz Koralewski, prezes PoZŻ Bogusław Witkowski, prezes Dalmor Property Management Katarzyna Stanulewicz, doradca Prezydenta RP Piotr Karczewski z małżonką, manager Nowej Mariny Jerzy Jałoszewski, dyrektor Polskiego Stowarzyszenia Klasy 2020 Marta Wasążnik oraz prezes Gdyńskiego WOPR Andrzej Bełżyński. Pierwsze podrygi taneczne wykonywała maleńka Zuzia, a przybyłymi na atrakcyjne spotkanie dziećmi zajmował się Pirat Portu Gdynia, wraz z jego pracownikami z marketingu.

Po okolicznościowych przemowach, wykonawcy Hymnu Państwowego dokonali (troszkę może wzorem koszykarzy) wspólnego, głośnego otwarcia sezonu żeglarskiego w Nowej Marinie Gdynia.

Spotkanie stało się też okazją do nagrodzenia zwycięzców regat IceBreak 2022, dorocznie wchodzących w skład cyklu Off-Short Racing (na ten rok zaplanowano 13 imprez w tym cyklu) organizowanych przez Start-Up Pawła Wilkowskiego. Regaty odbyły się w dniu 1 maja br. i zakończyły zwycięstwem jachtu „Smoke” z Jackiem Roszykiem i Mateuszem Gwoździem. Im też Paweł Wilkowski wręczał nagrody. W regatach udział wzięły cztery jachty, pozostałe to: „Vataha 2” z Pawłem Wilkowskim i Zbigniewem Zarobkiewiczem (drugie miejsce), „Konsal” z Ryszardem Drzymalskim i Piotrem Chylareckim (trzecie „miejsce) oraz „Arietis” z Łukaszem Wasielewskim i Tomaszem Kulasem (czwarte miejsce).

Po części głównej, Krystian Szypka demonstrował do czego służą i jak należy używać środków bezpieczeństwa i wzywania pomocy, natomiast kapitan Jarosław Kaczorowski osobiście (zażywając piankowej kąpieli) pokazał jak należy z wody dostać się do tratwy ratunkowej.

Odbył się też pokaz water boardingu z przeniesieniem małej bandery wzdłuż pirsu mariny. Podczas imprezy bezpieczeństwem, pokazami szkoleń i umiejętności zajmowali się ratownicy z Gdyńskiego WOPR, wspólnie z Grupą Ratownictwa Specjalnego PCK Trójmiasto, w której zadomowił się jeden z dyrektorów w Porcie Gdynia Maciej Krzesiński razem z przysposabianą właśnie do pomocy ratowniczej Herą.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Zdjęcia: Tadeusz Lademann

Previous

Obchody Dnia Flagi na ORP "Błyskawica"

Next

MARKOS zadba o rozwój swoich pracowników w ramach współpracy z największą uczelnią na Pomorzu Środkowym

Zobacz również