Z głębokim smutkiem i żalem informujemy o nagłej śmierci w dniu 23 listopada br. kpt.ż.w. Macieja Jeleniewskiego, Zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni ds. Inspekcji Morskiej.

Kapitan Maciej Jeleniewski urodził się 24 sierpnia 1954 roku w Gdańsku. Był absolwentem Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni. Przeszedł wszystkie szczeble kariery nawigatora, na statkach pod polską, jak i obcą banderą.  Od 2016 roku związany zawodowo z administracją morską, pełniąc w latach 2016 – 2019 funkcję Zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego w Słupsku ds. Inspekcji Morskiej, a od 23 stycznia 2020 roku Zastępcy Dyrektora Urzędu Morskiego w Gdyni również ds. Inspekcji Morskiej. W ramach swoich obowiązków nadzorował m.in. bezpieczeństwo i inspekcje statków, wydawanie dokumentów marynarskich i statkowych, warunki pracy marynarzy, ochronę  żeglugi i portów morskich w odniesieniu do statków, bezpieczeństwo żeglugi morskiej, ochronę środowiska morskiego.

Był przedstawicielem polskiej administracji morskiej w gremiach międzynarodowych i krajowych, brał udział m.in. w posiedzeniach Komitetów i Podkomitetów Międzynarodowej Organizacji Morskiej. Był Członkiem Stowarzyszenia Kapitanów Żeglugi Wielkiej.

Dla całego Urzędu, Dyrekcji, Pracowników Pionu Inspekcji Morskiej oraz wszystkich, którzy mieli przyjemność współpracować z Dyrektorem Maciejem Jeleniewskim Jego odejście jest niepowetowaną stratą.

Pozostanie w naszej pamięci jako uśmiechnięty, skromny, zawsze skory do pomocy i snucia morskich opowieści przełożony, współpracownik, kolega…

Łączymy się w bólu z Rodziną i Bliskimi.

Cześć jego pamięci!

Dyrektor i Pracownicy Urzędu Morskiego w Gdyni

Tekst i zdjęcie: www.umgdy.gov.pl

Previous

„Rozwój gospodarki morskiej. Seminarium z okazji 100-lecia Portu w Gdyni”

Next

Gala Orłów Pomorskich 2022

Zobacz również