15 stycznia br. o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Piotra Rybaka w Gdyni odbyła się wspólna noworoczna msza w intencji ludzi, których praca związana jest z gospodarką morską. Podczas mszy gośćmi specjalnymi byli młodzi i bardzo młodzi uciekinierzy z Ukrainy, wraz z opiekunkami, którym towarzyszył duet skrzypków również z tego dotkniętego brutalną agresją i barbarzyństwem kraju. Atrakcją były krótki koncert skrzypcowy i występ wokalny z pieśniami ukraińskimi oraz polskimi kolędami w wykonaniu przybyłych do Polski, po napaści Rosji na Ukrainę, gości.

Wprowadzone zostały morskie sztandary, przed rozpoczęciem wszystkich, a większość z Imienia i Nazwiska, jak zawsze witał Duszpasterz Ludzi Morza ks. dr Edward Pracz.

Po raz pierwszy msza koncelebrowana była pod przewodnictwem Metropolity Gdańskiego Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy, wcześniej powitanego tradycyjną wiązanką kwiatów przez przedstawicieli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Tradycyjnie też po mszy jej uczestnicy dzielili się opłatkiem i wzajemnymi, dobrymi życzeniami na właśnie rozpoczęty Nowy Rok. Później uczestnicy mszy udali się na spotkanie połączone z odśpiewaniem kolęd, pobłogosławieniem przygotowanych smakołyków i dla przeprowadzenia rozmów mających już bardziej kuluarowy, przyjacielski wymiar, co miało miejsce w gościnnych progach Morskiej Agencji w Gdyni.

Tekst i zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

Osobiste przedmioty członka załogi promu „Jan Heweliusz” trafiły do Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku

Next

Opłatek w Stowarzyszeniu Kapitanów Żeglugi Wielkiej w Gdyni

Zobacz również