8 marca 2024 r. (piątek) w godz. 9:00-14:00 odbędzie się Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, na który w imieniugospodarza wydarzenia, prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita, Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, serdecznie zapraszamy!

Wydarzenie obędzie się w dwóch lokalizacjach: budynku głównym Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy ul. Morskiej 81 oraz w budynku Wydziału Nawigacyjnego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przy al. Jana Pawła II 3.

Tego dnia najstarsza uczelnia morska w Polsce, kształcąca przyszłe kadry morskie od ponad 100 lat, otwiera swoje drzwi dla osób, które pragną zapoznać się z ofertą edukacyjną, zasadami, terminami rekrutacji oraz warunkami studiowania! Uniwersytet Morski w Gdyni posiada w swojej ofercie zarówno specjalności morskie, jak i lądowe. Nowością są kierunki branży offshore.

W pierwszej kolejności zapraszamy do punktu informacyjnego, który znajdzie się przy portierni budynku głównego Uniwersytetu oraz przy portierni budynku Wydziału Nawigacji. Tutaj udzielimy wszelkich informacji oraz pokierujemy dalej!

W harmonogramie Dnia Otwartego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni oprócz możliwości zwiedzenia wydziałów uczelni, po których oprowadzać będą studenci UMG, przewidziano także szereg aktywności dających przedsmak przygody, która czeka na przyszłych studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni m.in.: wykładów, warsztatów, specjalnych pokazów odbywających się w  laboratoriach czy symulatorach.

Tego dnia Wydział Elektryczny UMG przygotował między innymi zajęcia, w czasie których uczestnicy dowiedzą się więcej na temat zastosowania technologii VR (wirtualnej rzeczywistości) podczas uczenia się! Zainteresowanych zapraszamy na godz. 11:00!

Z kolei uczestnicy jednego z wykładów na Wydziale Mechanicznym UMG tego dnia będą mieli okazję dowiedzieć się co „zżera” statki, czym jest kawitacja oraz w jaki sposób w laboratoriach wydziału sprawdza się wytrzymałość poszczególnych materiałów. Wydarzenie zaplanowano na godz. 13:00.

O tym jak sztuczna inteligencja interpretuje świat oraz czym, jest inteligencja maszynowa traktować będzie wykład „Halucynacje sztucznej inteligencji” na Wydziale Zarządzania i Nauk o Jakości UMG. Chętnych zapraszamy na godzinę 11:00-11:45.

Wydział Nawigacyjny proponuje z kolei warsztaty z ratownictwa morskiego, podczas których uczestnicy dowiedzą się, jak przetrwać na morzu. Warsztaty zaplanowano na godzinę 10:00. Tego dnia będzie można również zwiedzić Planetarium im. A. Ledóchowskiego, wybudowane w celu praktycznej nauki astronawigacji. Wejście do Planetarium będzie możliwe w godz.: 10:00; 10:30; 11:00; 11:30; 12:00; 13:00; 13:30.

Na uwagę zasługuje także prezentacja „O pracy na morzu okiem kobiety” Zofii Olchowej, II Oficera „Daru Młodzieży” oraz Aleksandry Marcinkowskiej, Intendenta na szkolnej fregacie UMG, przygotowana z myślą o Dniu Kobiet, podczas którego przypadł tegoroczny Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Wydarzenie zaplanowano na godz. 12:00.

Pasjonatów historii zachęcamy również do odwiedzenia Sali Tradycji, w której znajdują się pamiątki związane z historią uczelni m.in. z zachowany z pierwszego szkolnego żaglowca blok drewniany oraz, odnalezione po latach, mapy nawigacyjne używane na „Lwowie.” Zwiedzanie możliwe w godzinach: 10:00; 10:20 oraz 10:40. Pełny wykaz wydarzeń, informacje o zapisach wraz z godzinami dostępny tutaj: https://umg.edu.pl/aktualnosci/2024/juz-8-marca-dzien-otwarty-uniwersytetu-morskiego-w-gdyni

Previous

Tam gdzie kończy się świat – 50 lat Bractwa Kaphornowców

Next

Polferries rozpoczyna współpracę z ADAC Fähren

Zobacz również