Ponad 1500 zainteresowanych z całej Polski, ciekawe wykłady i warsztaty tematyczne, studenckie koła naukowe, zwiedzanie symulatorów, rozmowy ze studentami – tak wyglądał Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni odbył się 8 marca 2024 roku, w Dniu Kobiet. Odwiedziło nas ponad 1500 osób z całej Polski. Tego dnia przyszli studenci wzięli udział w warsztatach, wykładach oraz zwiedzali laboratoria Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, w gmachu głównym przy ul. Morskiej i w budynku Wydziału Nawigacyjnego.

W godzinach 9:00 – 14:00 w murach naszej uczelni gościły grupy zorganizowane, jak i osoby indywidualne, które skorzystały z oferty przygotowanej specjalnie na to wydarzenie przez wszystkie wydziały Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: Wydział Mechaniczny, Wydział Elektryczny, Wydział Zarządzania i Nauk o Jakości oraz Wydział Nawigacyjny.

Przed gmachem głównym Uczelni Koło Naukowe Pojazdów Elektrycznych EVPL zaprezentowało pojazdy elektryczne oraz specjalistyczny samochód Toyota Tundra.

W Auli im. T. Meissnera o swojej działalności opowiedzieli członkowie kół naukowych Uniwersytetu Morskiego w Gdyni: Pojazdów Elektrycznych EVPL; Koła Naukowego LoGIStic; Naukowego Koła Towaroznawstwa CARGO; Inwestor; Naukowego Koła Badań Podwodnych SeaQuest; Koła e-Biznesu; NAUTICA; Human Machine Interface; Internetu Rzeczy i Systemów Wbudowanych IOtes; Nawigator; Naukowego Koła Transportu i Logistyki TRANSLOG, Naukowego Koła Innowacyjnych Systemów Transportowo-Logistycznych oraz Naukowe Koło „Ekonomiki Usług. Specjalnie na Dzień Otwarty Uniwersytetu Morskiego w Gdyni studenci przygotowali także ciekawe doświadczenia, pokazy i konkursy!

Również w Auli im. T. Meissnera można było porozmawiać z przedstawicielami programu Erasmus+, którzy osobom zainteresowanym opowiedzieli, na jakich zasadach nasi studenci uczestniczą w wymianie międzynarodowej oraz, jak zdobyte tam doświadczenie można później wykorzystać w dalszej karierze naukowej czy zawodowej.

Z okazji Dnia Kobiet o godz. 11:00 odbył się specjalny wykład pt. „Kilka luźnych refleksji na temat wybranych epizodów z historii odkryć geograficznych” przygotowany przez JM Rektora Uniwersytetu Morskiego w Gdyni prof. dr. hab. inż. kpt. ż.w. Adama Weintrita, który przygotowany został z myślą o przyszłych studentkach UMG.

W godz. 10:00; 11:00 oraz 13:00, Prorektor ds. Kształcenia dr hab. Sambor Guze, prof. UMG prezentował ofertę edukacyjną Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, wraz z zasadami i terminami rekrutacji.

Akcentem z okazji Dnia Kobiet była także specjalna prezentacja przygotowana przez Panią Zofię Olchowy, II oficera na statku szkolnym UMG „Dar Młodzieży” i Aleksandrę Marcinkowską, intendenta na „Darze Młodzieży”. Panie opowiedziały o swojej pasji, codziennych obowiązkach, praktykach i podróżach.

Podczas trwania Dnia Otwartego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni nieoceniona była pomoc studentów Uniwersytetu Morskiego, którzy czynnie angażowali się w oprowadzanie osób zainteresowanych po poszczególnych wydziałach oraz udzielali informacji, gdzie odbywały się wybrane zajęcia.

Członkowie Parlamentu Studentów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni czekali z kolei na przyszłych studentów w specjalnie przygotowanej strefie relaksu, gdzie częstowali kawą i zachęcali do rozmów na temat wyboru uczelni. Paniom z okazji ich święta wręczane były kwiaty.

Zainteresowanie było bardzo duże – podsumowuje przewodniczący Parlamentu Studenckiego Tobiasz Chęciński z Wydziału Elektrycznego – Frekwencja dopisała, w tym roku na wydziałach uczelni pojawiło się także sporo zainteresowanych studiami na Uniwersytecie Morskim w Gdyni maturzystek, które postanowiły spędzić znaczną część Dnia Kobiet z nami!

Wydarzenie cieszyło się także zainteresowaniem ze strony mediów. Rozmowy oraz nagrania z obecnymi, oraz przyszłymi studentami, a także wykładowcami Uniwersytetu Morskiego w Gdyni przeprowadzili dziennikarze obecni na wydarzeniu m.in. z Radio Gdańsk, Radia Eska oraz „Dziennika Bałtyckiego”.

Każdy uczestnik Dnia Otwartego otrzymał materiały informacyjne o UMG i drobne upominki.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim pracownikom i studentom za pomoc w organizacji Dnia Otwartego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Kolejny Dzień Otwarty planowany jest w listopadzie 2024 roku.

Tekst: materiały prasowe Uniwersytet Morski Gdynia

Zdjęcia: Cezary Spigarski

Previous

2. Edukacyjne Targi Kariery EDU OFFSHORE WIND 2024 za nami!

Next

Doradztwo zawodowe i biznes – alians dla przyszłości gospodarki morskiej i morskiej energetyki wiatrowej

Zobacz również